Ile kosztuje piwo w Czechach? Cena piwa butelkowego i lanego w Czechach - BelSole

Ile kosztuje piwo w Czechach? Cena piwa butelkowego i lanego w Czechach

Wielu osobom Czechy w dużej mierze kojarzą się z piwem. Trudno dziwić się takiemu stanowi rzeczy, gdyż kraj naszego południowego sąsiada słynie z produkcji złocistego trunku. Wielu miłośników tego napoju z pewnością zastanawia się, ile kosztuje piwo w Czechach. W naszym artykule sprawdzimy tę kwestię, a także zweryfikujemy, jaka jest cena piwa butelkowego oraz lanego w Czechach. Zapraszamy do lektury. 

Ile kosztuje piwo w Czechach? Piwo w Czechach – czy jest tańsze niż w Polsce? 

Odpowiadając na pytanie “ile kosztuje piwo w Czechach”, w pierwszej kolejności przyjrzymy się cenie butelkowej wersji tego trunku, którą można nabyć w sklepach i supermarketach. Cena butelkowego piwa w Czechach, które charakteryzuje się średnią jakością (do tego grona można zaliczyć np. popularnego w Polsce Kozela) w zależności od marki napoju i sklepu, w którym dokonujemy zakupu, najczęściej zamyka się w kwocie 12-18 koron czeskich. Po przeliczeniu na złotówki okazuje się, że piwo w Czechach jest tańsze niż w Polsce, a jego cena wynosi około 2,30-3,50 złotych. W naszym kraju za piwo z tzw. “średniej półki” należy zazwyczaj zapłacić od 4 złotych wzwyż. 

 

Piwo w barach w Czechach – cena. Ile kosztuje piwo w Czechach? 

Kontynuując zagadnienie związane z tym, ile kosztuje piwo w Czechach, sprawdźmy również, ile zapłacimy za złocisty trunek w barach i pubach. Cena piwa w barach w Czechach jest zauważalnie wyższa niż tego kupowanego w sklepie i zazwyczaj kształtuje się na poziomie od 30 do 50 euro ( w przeliczeniu na polską walutę jest to około 6-10 złotych), co nie zmienia faktu, że to również niższa cena, niż tak, która występuje w większości polskich pubów. 

Analizując kwestię na temat tego, ile kosztuje piwo w Czechach, widzimy wyraźnie, że jego ceny z pewnością nie przerażą polskiego turystę. Oczywiście, im lepszy standard restauracji, tym cena złocistego trunku będzie wyższa. Mając na uwadze to, ile kosztuje piwo w Czechach, wizyta w kraju naszego południowego sąsiada jawi się obowiązek dla każdego fana złocistego trunku. 

Zobacz także

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz