Czy w Pradze można płacić w euro? Czym płacić w Pradze?  - BelSole

Czy w Pradze można płacić w euro? Czym płacić w Pradze? 

Praga jest jednym z najpiękniejszych europejskich miast. Stolicę Czech każdego roku odwiedzają miliony zagranicznych turystów. Wielu z nich zadaje sobie jedno fundamentalne pytanie – czy w Pradze można płacić w euro? Odpowiedź znajdziecie w naszym materiale. Zapraszamy do lektury wszystkich, którzy zastanawiają się, czym płacić w Pradze. 

Czy w Pradze można płacić w euro? Jaka waluta obowiązuje w Pradze? 

Zanim odpowiemy na najważniejsze pytanie tego materiału, a więc “czy w Pradze można płacić w euro”, warto sprawdzić, co jest wiodącą walutą w kraju naszych południowych sąsiadów. Spora część osób od razu wskaże, że jest to korona czeska. Jak zatem ma się ta kwestia do tego, czy w Pradze można płacić w euro? 

Jeżeli planujesz odwiedzać niewielkie stoiska i mniej popularne wśród turystów knajpy, z dużą dozą prawdopodobieństwa nie uda Ci się zapłacić w euro. Należy jednak pamiętać, że Praga jest niezwykle popularnym kierunkiem wśród zagranicznych turystów, z czego chętnie korzystają popularne restauracje i hotele. W tego typu miejscach płatność w euro jest możliwa, jednak zdecydowanie nieopłacalna. 

Zatem, czy w Pradze można płacić w euro? Większe punkty usługowe oferują taką możliwość. Warto jednak pamiętać, że w takim wypadku sprzedawcy będą oferowali swoje towary i usługi po niekorzystnych dla turystów kursach, a co więcej, reszta może zostać wydana w koronach czeskich, co również nie jest opłacalne finansowo dla turystów. 

Jak sam widzisz, odpowiedź na pytanie “czy w Pradze można płacić w euro” jest poniekąd twierdząca, jednak większość tego typu transakcji odbywa się na niekorzystnych dla turysty warunkach. Z tego powodu odwiedzając to piękne miasto zdecydowanie lepiej zaopatrzyć się w korony czeskie. Alternatywnym rozwiązaniem jest również korzystanie z dostępnych na rynku kart wielowalutowych. 

Teraz już wiesz, czy w Pradze można płacić w euro. Uzbrojony w tę wiedzę, możesz przystąpić do kolejnego etapu planowania swojej wycieczki. Życzymy powodzenia! 

Zobacz także

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz