Czy w Rzymie można pić wodę z kranu? Czy kranówka w Rzymie nadaje się do picia? - BelSole

Czy w Rzymie można pić wodę z kranu? Czy kranówka w Rzymie nadaje się do picia?

Woda to bardzo ważna rzecz. Stanowi ona około 60% ciała dorosłego człowieka. Aby zachować zdrowie i dobrą formę powinniśmy wypijać przynajmniej 2 litry wody dziennie, a w upalne dni nawet więcej. Powstawały o niej piosenki, wiersze i rozprawy naukowe. Przez lata ludzie zadawali sobie również bardzo wiele pytań związanych z popularnym H2O. Czy na Marsie jest woda? Czy można zamienić wodę w wino? Czy w Rzymie można pić wodę z kranu? Dziś odpowiemy na to ostatnie pytanie!

Czy kranówka w Rzymie jest odpowiednia do picia?

Czy woda w rzymskich kranach nie jest trująca? Czy woda z kranu w Rzymie nadaje się do picia i jest bezpieczna?

Istnieje bardzo wiele powodów, dla których ludzie lubią pić wodę z kranu. Dla niektórych decydujące są względy ekonomiczne. Woda z kranu jest najczęściej darmowa oraz łatwo dostępna. Dla innych ważny będzie aspekt związany z ochroną planety – kupowanie butelkowanej wody prowadzi do zwiększenia produkcji plastiku, którego i tak już jest pełno w morzach i oceanach. Inni po prostu lubią jej smak. Każda z tych osób, jadąc do wiecznego miasta, zada sobie pytanie „czy w Rzymie można pić kranówkę?”. I dla każdej z tych osób mamy świetną wiadomość! Rzym od ponad 2000 lat słynie z jakości wody dostarczanej przez miejską kanalizację (na pewno pamiętacie akwedukty z lekcji historii). Oznacza to, że bez większego ryzyka możecie pić wodę z kranu w Rzymie! Tak, tak, kranówka w Rzymie nadaje się do picia! Oznacza to, że dbanie o własną kieszeń i środowisko dzięki piciu wody z kranu w Rzymie jest bajecznie łatwe! Żeby pić wodę z kranu w Rzymie nie musicie ze sobą zabierać butelki filtrującej ani tabletek do uzdatniania wody.

Na koniec życzymy pysznej kranówki oraz przypominamy o regularnym nawadnianiu się w Rzymie poprzez picie wody z kranu!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz