Malta bezpieczeństwo w 2022, czy na Malcie jest bezpiecznie? - BelSole

Malta bezpieczeństwo w 2022, czy na Malcie jest bezpiecznie?

Kwestia bezpieczeństwa na Malcie to istotny czynnik przy wyborze destynacji na wakacje w 2022. Czy na Malcie jest bezpiecznie i czy Malta to bezpieczna wyspa w 2022? Czy zdarzają się kradzieże lub napaści? Czy na Malcie jest mafia, przestępczość zorganizowana? Zobaczcie.

Bezpieczeństwo na Malcie

 
Czy na Malcie jest bezpiecznie? Tak, na ogół jest – oczywiście to też zależy co na Malcie zamierzacie robić. Jak w każdym turystycznym miejscu, możecie być narażeni na pewne niedogodności bądź nawet niebezpieczeństwo – jakie to sytuacje i miejsca?

Kieszonkowcy na Malcie

Na Malcie w najbardziej turystycznych miejscach należy się głównie obawiać kieszonkowców – uważajcie w tłumie by nie paść ofiarą kradzieży. Duże skupiska turystów powinny być dla Was alarmujące i powinniście pilnować swoich bagaży i podręcznych torebek, saszetek i portfeli. Uważajcie też w autobusach na popularnych trasach autobusowych, w tym na trasach ze Sliemy, St. Julian’s i Paceville do Valletty. 

Kradzieże na Malcie

Kolejną sprawą jest trzymanie swoich torebek, laptopów czy nawet komórek na widoku w zamkniętym wypożyczonym samochodzie kiedy nas tam nie ma. Nie róbcie tego, często jest tak, że po powrocie do samochodu szyba jest wybita a tego co było w środku już nie ma i służy komuś na melinie. Oczywiście jest to problem nie tylko na Malcie ale i wszędzie na południu Europy.

Wysoka temperatura

Lato może też skutkować bardzo wysoką temperaturą na Malcie, co może być bezpośrednim ryzykiem dla osób nie radzących sobie z temperaturami sięgającymi 40 stopni Celsjusza. Pamiętajcie by mieć ze sobą zawsze wodę oraz krem z filtrem do opalania – upał może się dać mocno we znaki, zwłaszcza na trekkingu bez dostępu do sklepów i schronienia przed słońcem

Niebezpieczeństwo na drodze

Na Malcie jeździ się po lewej stronie, do tego z południowowłoską wyobraźnią – dlatego polecamy uważać na drogach na Malcie, zwłaszcza jeśli macie wypożyczony skuter. Pamiętajcie by patrzyć zawsze w odpowiednią stronę na skrzyżowaniach i nie jechać przypadkiem pod prąd. Więcej o jeździe po lewej stronie pisaliśmy w przypadku Cypru.

Niebezpieczne pływanie w morzu?

Zawsze pamiętajcie, że czerwone flagi oznaczają zakaz kąpieli w wyznaczonych kąpieliskach. Jeśli nie czujecie się dobrymi pływakami, wybierajcie strzeżone plaże z ratownikiem i odpowiednio oznaczone. Człowiek topi się po cichu i bardzo szybko, dlatego jak wszędzie na plażach – należy uważać.

Co zrobić w razie problemu?

Jeśli czujecie się zagrożeni na Malcie, najlepiej zadzwonić pod numer 112. 

Inne kontakty:

Ambasada Polska w Valettcie

Telefon komórkowy: +356 99724852
E-mail: valletta.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Wydział Konsularny Ambasady RP w Valletcie
adres: Valley Towers, Unit 10, Valley Road, BKR 9023, Birkirkara (adres tymczasowy)
telefon: +356 99724852
e-mail: valletta.amb.wk@msz.gov.pl

Telefon alarmowy do konsulatu: +356 99724852.

Czy na Malcie jest niebezpiecznie w 2022, podsumowanie

Nie możemy Wam powiedzieć, że na Malcie jest bardziej niebezpiecznie niż w innych krajach. Jest to kraj taki jak inne na południu, nie odbiega od Włoch, Grecji czy Cypru. Lokalsi są bardzo mili i pomocni do tego zazwyczaj służą pomocą, nie ma więc obaw – bawcie się dobrze i odpoczywajcie spokojnie!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz