Czy w Tunezji są rafy koralowe? Czy rafy koralowe występują w Tunezji? - BelSole

Czy w Tunezji są rafy koralowe? Czy rafy koralowe występują w Tunezji?

Rafy koralowe to zjawisko, które potrafi przyciągnąć fanów nurkowania z całego świata. Występują one w morzach i oceanach, w których panują określone warunki. Temperatura wody nie może być niższa niż 18 stopni, a głębokość wody musi dochodzić do 50 m. Rafy koralowe są bardzo wrażliwe na jakiekolwiek zmiany klimatu. To wszystko sprawia, że nie w każdym kraju spotkamy rafy koralowe. Czy w Tunezji można zobaczyć rafy koralowe?

Na początek mała uwaga, według niektóych teorii – rafa koralowa nie ma prawa pojawić się w wodach poniżej 18 stopni Celsjusza – co by wykluczyło Tunezję w zimie. Dlatego my posłużymy się szerszą teorią, nie tak restrykcyjną.

Rafy koralowe w Tunezji – czy i gdzie sią?

Dla wszystkich fanów nurkowania wśród pięknych raf koralowych mamy dobre wieści! W Tunezji są rafy koralowe! W Tunezji występują rafy koralowe i można nurkować, żeby je podziwiać. Polecamy Wam wybrać się do Tabarki!

 

Tabarka – spektakularne rafy koralowe w Tunezji.

Tabarka to niepozorne miasteczko położone na wyspie na północy Tunezji. Ta miejscowość to stolica tunezyjskiego nurkowania! Tabarka położona jest na Morzu Śródziemnym, zaledwie 10 kilometrów od granicy z Algierią. W Tunezji nie znajdziecie lepszego miejsca do nurkowania. Nurkować tu można przez cały rok, ale najlepiej jest robić to od marca do listopada. Najpiękniejsze rafy koralowe znajdziecie w Narodowym Parku Morskim – są po prostu przepiękne.

Wszystkim miłośnikom nurkowania i snorkelingu z całego serca polecamy wizytę w Tunezji! Niezapomniane widoki tunezyjskich raf koralowych gwarantowane!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz