Czy w Tunezji można płacić w Euro? Czy Euro jest akceptowane w Tunezji?

Euro to waluta, którą bez problemu zapłacimy w czasie wycieczek po większości europejskich krajów. Zdarza się również, że jest ono akceptowane poza granicami Starego Kontynentu. Jeżeli uważnie czytacie naszego bloga, to wiecie już, że Tunezja nie leży w Europie oraz jaka waluta obowiązuje w Tunezji. Czy w Tunezji mimo to można płacić w Euro?

Euro w Tunezji – czy w czasie wakacji w Tunezji można zapłacić w EUR?

Tunezyjska polityka dotycząca waluty jest dość mocno restrykcyjna. W związku z tym płatność w Euro jest teoretycznie niemożliwa. Praktycznie może uda nam się zapłacić w Euro np. taksówkarzowi, ale ostatecznie kurs okaże się dla nas niekorzystny. W Tunezji nie można płacić w Euro.

Jaką walutę zabrać do Tunezji? Jakie pieniądze wziąć ze sobą do Tunezji?

Czy do Tunezji wziąć dolary albo Euro?

Tunezyjskich dinarów nie można ani wwozić, ani wywozić z kraju. W związku z tym konieczne będzie zakupienie ich na miejscu w Tunezji oraz wymiana w drugą stronę przed powrotem. Najlepiej zabrać ze sobą dolary lub Euro. Ich kurs jest centralnie ustalany przez rząd Tunezji, więc ceny w poszczególnych kantorach nie powinny się między sobą znacznie różnić. Co ważne, należy zabrać ze sobą potwierdzenie transakcji, które będzie potrzebne, jeżeli będziemy chcieli wymienić pozostałe w naszej kieszeni dinary z powrotem na dolary lub euro.

Zobacz także:

Dodaj komentarz