Czy w Tunezji można płacić w Euro? Czy Euro jest akceptowane w Tunezji? - BelSole

Czy w Tunezji można płacić w Euro? Czy Euro jest akceptowane w Tunezji?

Euro to waluta, którą bez problemu zapłacimy w czasie wycieczek po większości europejskich krajów. Zdarza się również, że jest ono akceptowane poza granicami Starego Kontynentu. Jeżeli uważnie czytacie naszego bloga, to wiecie już, że Tunezja nie leży w Europie oraz jaka waluta obowiązuje w Tunezji. Czy w Tunezji mimo to można płacić w Euro?

Euro w Tunezji – czy w czasie wakacji w Tunezji można zapłacić w EUR?

Tunezyjska polityka dotycząca waluty jest dość mocno restrykcyjna. W związku z tym płatność w Euro jest teoretycznie niemożliwa. Praktycznie może uda nam się zapłacić w Euro np. taksówkarzowi, ale ostatecznie kurs okaże się dla nas niekorzystny. W Tunezji nie można płacić w Euro.

Jaką walutę zabrać do Tunezji? Jakie pieniądze wziąć ze sobą do Tunezji?

Czy do Tunezji wziąć dolary albo Euro?

Tunezyjskich dinarów nie można ani wwozić, ani wywozić z kraju. W związku z tym konieczne będzie zakupienie ich na miejscu w Tunezji oraz wymiana w drugą stronę przed powrotem. Najlepiej zabrać ze sobą dolary lub Euro. Ich kurs jest centralnie ustalany przez rząd Tunezji, więc ceny w poszczególnych kantorach nie powinny się między sobą znacznie różnić. Co ważne, należy zabrać ze sobą potwierdzenie transakcji, które będzie potrzebne, jeżeli będziemy chcieli wymienić pozostałe w naszej kieszeni dinary z powrotem na dolary lub euro.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz