Czy wakacje w Egipcie będą odwołane? Czy będą anulowane? - BelSole

Czy wakacje w Egipcie będą odwołane? Czy będą anulowane?

To co się dzieje za naszą wschodnią granicą, powoduje, że zastanawiamy się czy nasze zaplanowane wakacje do Egiptu będą anulowane czy będą odwołane? Czy wycieczki do Egiptu to teraz dobry pomysł?

 

Czy wycieczki do Egiptu będą anulowane?

Zważywszy na sytuację geopolityczną teraz na Ukrainie, zasadne wydaje się pytanie czy loty do Egiptu przez wojnę się odbędą. Podczas konfliktu zamknięto niebo i przestrzeń powietrzną nad całą Ukrainą oraz też częścią wybrzeża i Morza Czarnego. Dobrze też wiemy, że wylatując z niektórych lotnisk, jak na przykład Warszawa do Egiptu – możecie lecieć nad Ukrainą, czy przez to więc wakacje w Egipcie będą odwołane? Czy lot do Egiptu jest teraz niebezpieczny? Już Wam powiemy co w takim przypadku zazwyczaj się robi i jak biura podróży reagują. Kiedy pilot ma przed sobą obszar NOTAM lub przestrzeń powietrzną w którą nie może wlecieć, zazwyczaj ją po prostu omija – tak też będzie w tym przypadku – i nie ma co się raczej obawiać tego, że przez wojnę na Ukrainie loty będą odwołane a wycieczki do Egiptu anulowane. Jednak nie bierzcie naszych słów za pewnik, wszystko teraz zmienia się w zastraszającym tempie i nie wiadomo co będzie jutro. Na pewno linie lotnicze będą chciały dopełnić wszystkich wymogów bezpieczeństwa!

Jeśli chodzi o inne powody geopolityczne, też nie możemy dać głowy, że coś się nie zmieni – dziś na 99% wszystko wskazuje na to, że wakacje w Egipcie się odbędą a wycieczki nie będą anulowane

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz