Czy warto? Zima na Fuerteventura, pogoda w listopadzie, grudniu i styczniu. Czy jest ciepło? - BelSole

Czy warto? Zima na Fuerteventura, pogoda w listopadzie, grudniu i styczniu. Czy jest ciepło?

Zima na Fuerteventura może zaskoczyć przyzwyczajonych do zimna w Polsce. Opowiemy Wam jaka jest pogoda na Fuerteventura w listopadzie, grudniu i styczniu. Jaka jest temperatura wtedy na Fuerteventura? Do tego powiemy czemu właściwie warto lecieć na Fuerteventura w zimie i czy będzie ciepło.

 

Jedzenie i kuchnia zimą

 

Fuerteventura kuchnia

Zima to sezon na wszelkie potrawki i gulasze na Wyspach Kanaryjskich. Znajdziecie tutaj takie danie jak Rancho z ziemniaków, makaronu i wieprzowiny, Puchero z kiełbasą, ziemniakami, kukurydzą i różnymi rodzajami mięsa czy też rybną wersję gulaszu Sancocho.

 

Spacer po Fuerteventura

 

Spacer po Fuerteventura

Fuerteventura oferuje wiele interesujących ścieżek i miejsc do hikingu po wyspie. Dobrym miejscem na spacer i odkrywanie piękna wyspy jest Park Przyrody Corralejo z pięknymi plażami, spacer na Mirador la Pared, dojście do wulkanu Calderon Hondo czy odkrywanie Laguny Sotavento na Fuerteventura. Fuertventura posiada wiele pięknych parków, rezerwatów, plaż które warto zobaczyć i aktywnie odpocząć. Skoro mowa o aktywnym odpoczynku…

 

Sporty na Fuerteventura

 

Sporty na Fuerteventura

Na Fuerteventura warto spróbować także sportów wodnych (i nie tylko) windsurfing, surfing, kitesurfing w porze kiedy w Polsce można pojeździć na sankach to zdecydowanie oderwanie od szarej rzeczywistości polskiej zimy. Jeśli nie lubicie sportów wodnych to zawsze możecie spróbować jazdy na rowerze w zimie na Wyspach kanaryjskich, siatkówki plażowej czy wspinaczki.

 

Zwiedzanie Fuerteventura

 

zwiedzanie Fuerteventura

Fuerteventura to wyspa ciągłej wiosny i zwiedzanie najlepszych atrakcji i miejsc na tym skrawku Wysp Kaanryjskich w każdej porze roku jest doskonałym pomysłem – ale dzięki temu, że w innych miejscach w Europie teraz może być zimno – tak tutaj, są super temperatury na zwiedzanie. Zobaczcie 11 Najlepsze atrakcje Fuerteventura, co zobaczyć? Co zwiedzić na Fuerteventurze?

Warto też wybrać się na rejs z wypatrywaniem delfinów i wielorybów.

 

Pogoda na Fuerteventura

 

Pogoda na Fuerteventura w zimie

Czy w zimie na Fuerteventura jest ciepło? Jest o to zdecydowanie cieplej niż w Polsce – im polecicie później, tym te różnice będą większe – poniżej znajdziecie rozpiskę każdego z miesięcy: listopada, grudnia i stycznia i pogody wtedy na Fuerteventura. Zdecydowanie warto, zobaczcie:

 

Fuerteventura pogoda listopad

 

Fuerteventura pogoda listopad

Czy w listopadzie na Fuerteventura jest ciepło? Zobaczcie sami, temperatury mogą wahać się od 22 do 26 stopni Celsjusza w ciągu dnia, będzie zdecydowanie słonecznie. Popadać może parę razy w ciągu miesiąca, ale nie będzie to zatrważająca ilość opadów

 

Fuerteventura pogoda grudzień

 

Fuerteventura pogoda grudzień

Jak wygląda pogoda w grudniu na Fuerteventura? Będzie minimalnie chłodniej niż w listopadzie. Temperatury będą wskazywać od 20 stopni powyżej zera do 24 stopni Celsjusza powyżej zera. W nocy słupki rtęci mogą pokazywać od 11 do 15 stopni Celsjusza. Deszczu nadal mało w grudniu na Fuerteventura

 

Fuerteventura pogoda styczeń

 

Fuerteventura pogoda styczeń

Kiedy w Polsce szaleją mrozy, na Fuerteventura temperatury od 20 do 24 stopni Celsjusza. W zeszłym roku, słupku rtęci pokazywały nawet 27 stopni Celsjusza momentami. W nocy było nawet 18 stopni Celsjusza. Idealne miejsce na zimę i wycieczkę zimą. Polecamy!

Jeśli interesują Was inne wyspy na Wyspach Kanaryjskich, zobaczcie pogodę i co robić w zimie na: Gran Canaria, Teneryfie i Lanzarote

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz