Top 5: Teneryfa i zima? WARTO, grudzień, styczeń i luty - pogoda i temperatury. - BelSole

Top 5: Teneryfa i zima? WARTO, grudzień, styczeń i luty – pogoda i temperatury.

Planujecie wakacje na Teneryfie w zimie? Zastanawiacie się, który miesiąc wybrać, grudzień, styczeń czy luty? Pogoda na Teneryfie w zimie Was zaskoczy, temperatury także! Zapraszamy na poradnik

 

Super pogoda na Teneryfie w zimie

 

pogoda Teneryfa zima

Jak wygląda pogoda na Teneryfie w grudniu i styczniu? Czy zima na Teneryfie jest ciepła? Jest i to bardzo! Temperatury w zimie na początku grudnia sięgają 26 stopni Celsjusza, w styczniu i lutym spadają do 15 stopni. Niestety są to też miesiące z największymi opadami deszczu na wyspie – jednak to i tak dwa razy mniejsze opady niż w Polsce.

Gdzie znaleźć podobne temperatury? Sprawdźcie jak wygląda Cypr zimą.

 

Kraina wiecznej wiosny

 

wiosna Teneryfa

Dzięki tak równej pogodzie cały rok, pewne aktywności są dostępne nieważne od czasu w jakim przylecicie na Teneryfę. Co robić? Możecie iść na trekking i podziwiać piękną kwitnącą naturę, zrobić sesję zdjęciową z niesamowitymi widokami na wyspie w Parku narodowym Teide lub Rural de Anaga. Jeśli szukacie podobnej destynacji w zimie, sprawdźcie Maderę jesienią.

 

Delfiny i wieloryby na Teneryfie

 

delfiny Teneryfa

Co robić jeszcze na Teneryfie? Możecie też wybrać się na wycieczkę łodzią z wypatrywaniem delfinów i wielorybów wokół Teneryfy. Ile kosztuje rejs w poszukiwaniu delfinów i wielorybów na Teneryfie? Za osobę musicie zapłacić od 30 EUR do 70 EUR w zależności od standardu łodzi oraz ilości gości. Rejs taki trwa od 2 do 4 h.

 

Mniejsze tłumy na Teneryfie

 

Oczywiście najwięcej turystów będzie w okolicach wakacji, lipca i sierpnia. Jak wygląda Teneryfa w zimie? W Grudniu jeszcze spotkacie sporo turystów, zwłaszcza w okolicach świąt i na początku miesiąca. Jednak im później, w styczniu i lutym będzie zdecydowanie mniej ludzi na ulicach miasteczek. Jeśli nie lubicie tłumów, lećcie na przełomie stycznia i lutego.

 

Tanie wakacje na Teneryfie

 

tanie wakacje na Teneryfie

Mniejsza liczba turystów sprzyja też niższym cenom na Teneryfie i tanim wakacjom na wyspie. Różnice w cenach potrafią wynieść nawet 50% dla pojedynczego lokalu. Tańsze też mogą być loty na Teneryfę czy usługi na wyspie. Jedynym minusem może być to, że niektóre z atrakcji lub lokali mogą być na zimę zamknięte.

 

Pogoda na Teneryfie w grudniu

 

grudzień Teneryfa

Jaka jest temperatura na Teneryfie w grudniu? Jest bardzo ciepło bo ponad 20 stopni Celsjusza. Trochę będzie padać, ale nie nastawiajcie się na wielkie ulewy.

 

Pogoda na Teneryfie w styczniu

 

styczen Teneryfa

Jaka jest temperatura na Teneryfie w styczniu? Jest trochę chłodniej, aniżeli w grudniu – pada też podobnie jak miesiąc wcześniej. Nie musicie się obawiać raczej zimnych dni.

 

Pogoda na Teneryfie w lutym

 

luty Teneryfa

Jaka jest temperatura na Teneryfie w lutym? Ciężko odróżnić ten miesiąc od stycznia, nie będzie tak ciepło jak w grudniu, jednak padać będzie trochę mniej.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz