Top 7: Zima na Lanzarote, pogoda i temperatury. Grudzień, styczeń i luty. Co robić? - BelSole

Top 7: Zima na Lanzarote, pogoda i temperatury. Grudzień, styczeń i luty. Co robić?

Wybieracie się w zimie na Lanzarote i zastanawiacie się jaka jest pogoda na Lanzarote w zimie, grudniu, styczniu i lutym. Jakie temperatury są wtedy na wyspie? Czy jest ciepło czy zimno w zimie na Lanzarote? Zapraszamy na poradnik co robić na Lanzarote w zimie oraz opiszemy jak wygląda pogoda na Lanzarote w grudniu, styczniu i lutym. Zapraszamy!

Jeśli macie dość niskich temperatur w Polsce, może warto wybrać się na Lanzarote w zimie i odpocząć od szarówy, to doskonałe miejsce jeśli szukacie ciepłego miejsca w zimie na wakacje i ferie.

 

Trekking po Lanzarote

 

trekking na Lanzarote

Lanzarote słynie z pięknych widoków, które możecie podziwiać na spacerze po marsjańskich trasach na wyspie. Warto udać się na jeden z punktów widokowych na wyspie Mirador Caldera, Mirador de Guinate, Mirador de El Risco de Famara w Parque El Bosquecillo. Musicie iść także koniecznie na trekking w Parku Timanfaya na Lanzarote, miejscu z najlepszymi widokami na wyspie

To miejsce stworzone jest na długi trekking w zimie!

 

Wypatrywanie delfinów i wielorybów na Lanzarote

 

delfiny Lanzarote

To jedna z ciekawszych rzeczy jakie możecie zrobić w okolicach Lanzarote. Wiele prywatnych firm oferuje wypożyczenie łodzi lub po prostu uczestnictwo w wycieczce z wypatrywaniem delfinów w okolicach Lanzarote podczas zachodu słońca. Cena za osobę za taką atrakcje to w zależności od standardu łodzi i wycieczki koszt od 100 PLN do 400 PLN. Taki prom może Was podrzucić na jedną z pobliskich wysp i odebrać po paru godzinach.

 

Wycieczki na pobliskie wyspy

 

Lobos Hiszpania
Wyspa Lobos obok Lanzarote

Lanzarote znajduje się w archipelagu Wysp Kanaryjskich, po zwiedzeniu całej wyspy możecie wybrać się na jedną z pobliskich. Zwłaszcza, że tłumy będą mniejsze niż w lecie. Gdzie warto popłynąć i gdzie będą połączenia w zimie z Lanzarote? Prywatną łodzią możecie podpłynąć na La Graciosa na północ od Lanzarote lub na Lobos na południe od wyspy. Możecie to połączyć z poprzednią atrakcją jaką jest wypatrywanie i szukanie delfinów w okolicy Lanzarote.

 

Zimowa kuchnia na Lanzarote

 

jedzenie Lanzarote

Zima to też pora dobrej kuchni na Lanzarote, gulasze, zupy i rośliny strączkowe to dla wielu podstawa tutejszej kuchni w zimie. Warto spróbować Estofado, Ropa vieja czyli popularnego gulaszu z ciecierzycy lub zupę kukurydzianą Caldo de millo, które ocieplą Wam chłodne (13 do 16 stopni Celsjusza) wieczory na Lanzarote. Lanzarote słynie też z dań z owoców morza i ryb – także dla każdego coś miłego, znajdziecie tutaj w zimie posiłki i typowo letnie i zimowe.

 

Karnawał na Lanzarote

 

W lutym na Lanzarote możecie zobaczyć jedno z bardziej wyjątkowych wydarzeń na wyspie, czyli karnawał na Lanzarote. Zaczyna się zazwyczaj w drugiej połowie lutego i trwa, aż do drugiej połowy marca. Każde miasto odpowiada za jeden wiodący temat oraz w każdym mieście karnawał jest obchodzony w trochę inne dni. Przebierajcie się i ruszajcie na pochód!

 

Pogoda na Lanzarote w Zimie

 

pogoda temperatury Lanzarote zima

Czy na Lanzarote jest ciepło w zimie? Jest! Może nie tak jak na Cyprze w lecie ale temperatury w grudniu, styczniu i lutym wahają się od 21 do 25 stopni Celsjusza w dzień i od 13 do 17 w nocy. Grudzień pewnie będzie najbardziej deszczowy z wszystkich zimowych miesięcy, ale bez obaw – nie jest to bardzo deszczowa wyspa. Polecamy pogodę na Lanzarote w zimie!

 

Pogoda na Lanzarote w grudniu

 

Lanzarote grudzień

To będą bardzo nudne sekcje jeśli chodzi o pogodę. Lanzarote charakteryzuje się bardzo stabilną temperaturą cały grudzień. Czy jest ciepło na Lanzarote w grudniu? Tak! Temperatury wahają się od 21 do 23 stopni w grudniu na Lanzarote. Może delikatnie popadać – ale bez obaw, to nie będą opady ze środkowej Europy.

 

Pogoda na Lanzarote w styczniu

 

Lanzarote styczeń

Temperatury w styczniu niewiele różnią się od tych w grudniu na Lanzarote. Czy jest ciepło? Tak, w roku 2021 temperatury w styczniu sięgały 24 stopni Celsjusza w dzień i około 16 w nocy. Pada mniej niż w grudniu. Jest to dobry miesiąc na wycieczkę na Lanzarote w zimie.

 

Pogoda na Lanzarote w lutym

 

Lanzarote luty

W lutym na Lanzarote może być trochę cieplej niż w styczniu. W 2021 roku temperatury na Lanzarote w zimie sięgały 25 stopni Celsjusza w dzień. Dni deszczowych jest podobna ilość jak w styczniu, bez obaw – nie zmoczycie się bardzo, chyba, że w oceanie.

Jak widzicie, Lanzarote to doskonały pomysł na zimę, bierzcie więc torby, wybierzcie odpowiedni miesiąc, grudzień, styczeń lub luty i w drogę!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz