Czy we Włoszech jest 5G? Gdzie jest 5G we Włoszech, a gdzie nie?

Czy we Włoszech jest 5G? Gdzie jest 5G we Włoszech, a gdzie nie?

Wielu turystów wyjeżdżających na wakacje zabiera ze sobą smartfony. Urządzenia te służą na przykład do namierzania naszej pozycji. Używamy ich w nawigacji GPS albo do sprawdzania poczty elektronicznej, im szybszy internet w telefonie tym lepiej. Wielu wczasowiczów zastanawia się czy jest 5G we Włoszech. Czy we Włoszech jest już technologia 5G? Czy są maszty 5G we Włoszech? Sprawdzamy!

5G to technologia masowo wprowadzana przez wszystkie rządy i telekomy świata. Jeśli szukacie bezpiecznego miejsca na wakacje w którym jest 5G albo go nie ma to bierzecie pewnie pod uwagę również Włochy.

Fanów superszybkich połączeń internetowych w technologii 5G zapewne ucieszy fakt tego, że operatorzy we Włoszech dość szeroko oferują już dostęp do sieci 5G. Usługa w standardzie 5G pojawiła się w kraju już w 2019 roku.

Początkowo maszty 5G we Włoszech postawiono w miastach takich jak oczywiście Rzym, oraz Neapol, Turyn, Bolonia i Mediolan i to właśnie tu oddano sieć do użytku już po okresie pierwszych testów technologii. Sieć 5G we Włoszech nie działa jeszcze w całym kraju. Maszty 5G pojawiają się jednak systematycznie w nowych miastach w całym kraju.

Jeden z wiodących telekomów zapowiedział postawienie masztów w stu miejscowościach w ciągu dwóch lat od uruchomienia standardu. Wkrótce więc 5G będzie już prawie wszędzie we Włoszech.

Jeśli szukacie miejsca w którym internet jest wolny i nie a 5G we Włoszech to musicie udać się przede wszystkim na południe kraju. Wolne od 5G pozostają takie miejsca jak Sycylia i miasta Katania czy Palermo, a także chociażby Bari. 5G nie ma jeszcze w Pizie, Parmie czy Wenecji.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz