Czy we Włoszech można płacić Blikiem? Czy Blik działa we Włoszech? - BelSole

Czy we Włoszech można płacić Blikiem? Czy Blik działa we Włoszech?

Blik to coraz popularniejsza forma płatności. I nie ma się co dziwić. Jest prosta, szybka i najzwyczajniej w świecie wygodna. Możemy z niej korzystać np. przy okazji wypłat pieniędzy z bankomatu, płacąc za piwko w popularnej sieci osiedlowych sklepów z płazem w nazwie, czy przelewając pieniądze na numer telefonu najbliższych osób. Do tego dochodzi szeroko zakrojona promocja Blika w mediach. Te wszystkie czynniki sprawiają, że wielu Polaków chciałoby zapłacić Blikiem w czasie wakacji we Włoszech. Czy jest to jednak możliwe? Czy można płacić Blikiem we włoskich sklepach?

Blik to nowoczesny system płatniczy i oczywiście nie każdy kraj może go wprowadzić bądź chce. Jak to wygląda we Włoszech? Zobaczcie

Blik we Włoszech – czy we Włoszech można płacić za pomocą Blika?

Dla wszystkich fanów płatności Blikiem wybierających się na półwysep Apeniński mamy fatalne wieści. Niestety, we Włoszech nie można płacić Blikiem! Nie ma możliwości zapłaty Blikiem za zakupy we Włoszech. Blik honorowany jest jedynie w Polsce, więc nie ma mowy o tym, żeby działał we Włoszech. Bardzo nam przykro, ale Blik we Włoszech nie przejdzie. Zamiast Blika, we Włoszech należy przygotować się na płatności gotówkowe lub za pomocą karty płatniczej.

Podsumowując, we Włoszech niestety nie zapłacicie taką formą płatności jak BLIK, chyba, że za zakupy w Polsce online.

Lepiej przygotować sobie płatności zbliżeniowe w telefonie, będzie to najwygodniejszy sposób płatności we Włoszech.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz