Czy we Włoszech można płacić kartą? Czy Revolutem?

Czy we Włoszech można płacić kartą? Czy Revolutem?

Mimo wielu wad korzystanie z karty płatniczej stało się nieodłącznym elementem współczesnego życia. Podróżując po różnych krajach można natknąć się na różnice w akceptowaniu płatności kartą. Czy we Włoszech należy się martwić o ograniczenia w tym zakresie? Czy we Włoszech można płacić kartą? Czy można płacić Revolutem i zbliżeniowo? Czy można płacić polską kartą? Sprawdzamy płatności we Włoszech.

W niektórych krajach Europy, w tym głównie w Holandii, płatności niektórymi rzadko używanymi tam kartami nie da się wykonywać i płacąc polską kartą wydaną przez operatora, który nie jest w danym kraju powszechny, można mieć trudności. Włochy są miejscem gdzie płatności kartą niezależnie od jej rodzaju są powszechnie akceptowane ponieważ włoskie banki wydają karty tych samych operatorów co banki w Polsce.

We Włoszech bez problemu da się płacić polską kartą niezależnie czy są to karty Visa, Mastercard czy Maestro, a często nawet American Express. We Włoszech można płacić też kartą Revolut, która pozwala na pominięcie opłat za przewalutowanie ze złotówek na euro.

Problemy z płatnościami kartą we Włoszech mogą czasem mieć posiadacze kart takich jak amerykański Discover, które akceptowane są głównie w dobrych hotelach czy restauracjach. Warto jednak podkreślić, że niektóre włoskie banki emitują karty American Express więc płatności nimi też stają się coraz bardziej powszechne.

Czy we Włoszech można płacić zbliżeniowo?
Wiele terminali płatniczych umożliwia płatności zbliżeniowe tak samo jak w Polsce.

Podsumowanie: czy we Włoszech da się płacić kartą?
Czy można płacić zbliżeniowo we Włoszech? Odpowiedź na stawiane w artykule pytania dotyczące płatności we Włoszech są pozytywne. Da się tu płacić zbliżeniowo, Revolutem i większością wydawanych w Polsce kart zarówno debetowych jak i kredytowych.

Polecamy również:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz