Lotnisko w Dubaju, jak dojechać? Dojazd do centrum Dubaju - BelSole

Lotnisko w Dubaju, jak dojechać? Dojazd do centrum Dubaju

Dobra pogoda cały rok, luksus i przygoda. Wybieracie się na własną rękę do Dubaju? Poniżej przedstawiamy przewodnik po transporcie wokół, z i do lotniska w Dubaju z centrum. Opowiemy w nim jak dostać się do lotniska w Dubaju, jak dojechać do głównej dzielnicy, czyli Downtown Dubai (miejsca głównych atrakcji jak Dubai Mall czy Burj Khalifa) oraz czy na lotnisko w Dubaju jedzie pociąg. Zapraszamy do lektury!

Lotnisko w Dubaju dojazd

DXB, czyli Międzynardowy Port Lotniczy w Dubaju znajduje się w dzielnicy Al Garhoud w Dubaju, w odległości około 15 kilometrów od centrum miasta. Do lotniska w Dubaju można dojechać na kilka sposobów; taksówką, metrem, autobusem oraz autobusem. Jak najlepiej dojechać do lotniska w Dubaju i jak najtaniej i najszybciej? Oto wszystkie sposoby dojazdu do Międzynarodowego Lotniska w Dubaju DXB.

Dojazd do centrum Dubaju z lotniska metrem

Najłatwiejszą opcją transportu publicznego dla odwiedzających centrum handlowo-rozrywkowej dzielnicy Dubaju w jest metro. Z terminalu DXB 3 lub terminalu DXB 1 dojdziemy bezpośrednio do czerwonej linii stacji metra na lotnisku. Trzeba wysiąść na stacji o rozpoznawalnej nazwie Burj Khalifa/Dubai Mall. Szacowany czas podróży z Terminalu 3 metra do stacji metra Burj Khalifa Dubai Mall wynosi 28 minuty, z terminu 1 30 minut. W godzinach szczytu metro kursuje co 4 minuty (od 6:30 do 9:00 w dni powszednie) i od 16:30 do 20:00 wieczorem. Poza godzinami szczytu usługa kursuje co 7 minut

Zalety:

 • niska cena (za standardowy bilet zapłacimy około 5 AED czyli około 6.5 PLN. Jeśli zamierzacie korzystać więcej z tego środka transportu, warto wykupić jedną z opcji kart transportowych, które ładuje się co 10 przejazdów)
 • częste odjazdy: metro odjeżdża co 4-7 minut, w zależności od sezonu

Wady

 • dostępność – metro dostępne jest tylko w konkretnych godzinach, może być to problematyczne dla kogoś kto przylatuje do Dubaju w godzinach nocnych czy porannych
 • ilość ludzi – metro może być zatłoczone

Dojazd do centrum Dubaju z lotniska taksówką

Najłatwiejsza i najszybsza opcja dostania się z lotniska w Dubaju do centrum miasta to taksówka. Taksówki są łatwo dostępne przed każdym z terminalów w DXB. Należy spodziewać się, że standardowa taksówka z terminalu 3 do centrum handlowego Dubai Mall będzie kosztować około 40 (60 PLN) do 55 AED (75 PLN), a podróż zajmie między 15 do 25 minut, w zależności od natężenia ruchu.

Zalety: 

 • szybkość – już w 20 minut możemy stać pod Burj Khalifa
 • wygoda

Wady: 

 • najwyższa cena
 • korki – samochód to główny środek transportu większości mieszkańców Dubaju. W godzinach szczytu, ale nie tylko można trafić na niezłe korki!

Dojazd do centrum Dubaju z lotniska autobusem

Koszt przejazdu autobusem z Lotniska w Dubaju do centrum, w stosunku do ceny metra jest niewielki, ale przy korkach i przystankach podróż zajmie co najmniej dwa razy dłużej i będzie wymagać przesiadki. Autobusy w Dubaju są bezgotówkowe, więc przed wejściem na pokład trzeba wykupić kartę Nol w specjalnym punkcie na lotnisku. Autobus nie jedzie bezpośrednio do centrum Dubaju, ale na główny dworzec autobusowy Al Ghubaiaba.

Zalety:

 • niska cena (około 2AED, czyli 3 PLN)

Wady:

 • najdłuższy czas przejazdu
 • prawdopodobne korki

Dojazd do centrum Dubaju z lotniska, podsumowanie

Najlepszym wyborem zdaje się metro, ze względu na cenę i czas dojazdu. Jeśli jednak czas nas goni, przylatujemy do Dubaju w nocy lub jesteśmy większą grupą, warto przemyśleć taksówkę.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz