Egipt, czas lotu. Ile leci się do Egiptu z Polski? - BelSole

Egipt, czas lotu. Ile leci się do Egiptu z Polski?

Ile leci się do Egiptu? To pytanie każdego roku z pewnością  zadaje sobie tysiące polskich turystów, którzy planują wakacje w kraju faraonów. W naszym artykule rozstrzygniemy tę kwestie. Zostańcie z nami i koniecznie przeczytajcie materiał do końca, jeśli zastanawiacie się, jaki jest czas lotu do Egiptu z lotnisk w Polsce. 

Egipt – czas lotu. Ile leci samolot z Polski do Egiptu?

Jak łatwo się domyślić, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile leci samolot do Egiptu. Aby rozważyć zagadnienie o nazwie “Egipt – czas lotu” warto pamiętać, że to, ile czasu spędzimy w samolocie, zależy od miejsca startowego i docelowego. 

Obecnie bezpośrednie loty z Polski do Egiptu organizowane są z kilku portów lotniczych w Polsce, położonych w takich miastach jak: Warszawa, Poznań, Gdańsk, Rzeszów, Katowice czy Wrocław 

Zatem, ile leci się do Egiptu? Większość połączeń z naszego kraju zajmuje około 4-5 godzin. Spójrzmy na konkretne połączenia, których ostatecznych celem jest Egipt. Czas lotu do Hurghady i Sharm El-Sheikh to zazwyczaj około 4 godzin, a dostanie się do Marsa Alam zajmuje najczęściej 4,5 godziny. Najkrótszy lot z Polski do Egiptu kończy się w Porcie Lotniczym Taba i trwa około 3,5 godzin. Z kolei średni czas lotu z Warszawy do Kairu wynosi 4,26 godzin. Jeżeli chcemy spędzić wakacje w Egipcie, musimy się przygotować na kilkugodzinny lot. 

Teraz już wiesz, ile leci się samolotem do Egiptu. Czas lotu oczywiście może ulec zmianie w związku z czynnikami losowymi, takimi jak panujące w danym dniu warunki atmosferyczne. Warto też odnotować w tym miejscu, że na egipskich lotniskach może również dochodzić do burz piaskowych, co może wpłynąć na znaczne wydłużenie podłoży. 

Skoro rozstrzygnęliśmy już zagadnienie o nazwie “Egipt – czas lotu z Polski” możemy przyjrzeć się kilku ciekawostkom na temat podróży samolotami.. Połączenia z Polski do Egiptu realizują dalekobieżne samoloty, a ich uśredniona prędkość wynosi 850 km/h. Najwyższy pułap lotu samolotów do Egiptu znajduje się na wysokości ponad 10 000 m n.p.m.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz