Wiosna i Sycylia, pogoda w marcu, kwietniu i maju. 5 powodów dlaczego warto? - BelSole

Wiosna i Sycylia, pogoda w marcu, kwietniu i maju. 5 powodów dlaczego warto?

Wycieczka na Sycylię w marcu, kwietniu lub maju? Zastanawiacie się jaka będzie wtedy pogoda? Jaka temperatura będzie w marcu, kwietniu lub maju na Sycylii? Nie martwcie się, opowiemy Wam nie tylko o temperaturze, ale także o tym co robić na wiosnę na Sycylii. Zapraszamy na poradnik o wiosennej Sycylii.

Zacznijmy z gruber rury, po zimie w Polsce, może warto się popluskać w Morzu Śródziemnym?

 

Plażowanie w maju na Sycylii?

 

plaże Sycylia

Może nie spędzicie na plaży całego dnia, ale będziecie mogli zanurzyć się chociaż na chwilę – zwłaszcza w maju. Możecie wybrać na ten cel jedną z najpiękniejszych plaż na Sycylii. Oczywiście woda wtedy nie będzie bardzo ciepła, ale wystarczy by chwilę się popluskać. Zobaczcie temperatury wody w maju w Morzu Śródziemnym.

 

Najpiękniejsza pora roku na Sycylii

 

Sycylia drzewa
Na Sycylii wszystko kwitnie i jest zielono

Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda zielona Sycylia, wybierzcie właśnie wiosnę. Kwiaty zaczynają kwitnąć na wiosnę po deszczowej zimie i wyspa zamienia się w miejsce odnowy i regeneracji. To piękna pora roku na fotki na social media, jeśli chcecie zrobić piękne zdjęcie na Sycylii wybierzcie wiosnę czyli marzec, kwiecień albo maj. Idealna pora na zrobienie pięknych zdjęć na Erice

 

Najlepsza pora roku na spacer na Sycylii

 

Sycylia trekking
Trekking po Etnie? Czemu nie!

Jeśli cenicie sobie wymienione już piękne widoki, ciepłe temperatury i chcecie wybrać się na pieszą wycieczkę – na przykład do Parku Zingaro lub na Etnę, wiosna będzie idealna. Dlaczego? Nie będzie jeszcze tak gorąco jak w lecie, kiedy temperatury mogą skutecznie uniemożliwić długi trekking. Wiadomo, że bezpieczeństwo przede wszystkim i na wiosnę będzie ciepło, ale nie za gorąco na hiking po Sycylii. Sycylia oferuje wiele fajnych ścieżek z pięknymi widokami!

 

Wyjątkowa Wielkanoc na Sycylii

 

wielkanoc na Sycylii

Włochy to mocno katolicki kraj, podobnie jest na Sycylii. Wielkanoc jest bardzo ważnym okresem na Sycylii – zobaczycie wtedy wiele imponujących procesji i przedstawień religijnych, przypominających mękę Chrystusa. To ciekawe wydarzenie nie tylko dla katolika ale i po prostu turysty. Więcej o Wielkanocy czyli Pasqua we Włoszech.

 

Pogoda na wiosnę na Sycylii

 

Sycylia pogoda wiosna

Sycylia kojarzy się nam z wysokimi temperaturami i częściowo poczujemy na wiosnę będąc na wyspie. Co prawda początek wiosny może być chłodny jak na południe Europy, bo 'tylko’ 15 stopni Celsjusza, jednak koniec może już nam zaoferować nawet 26 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o deszcz, nie będzie dużo padać – jednak warto mieć na uwadze, że jednak może momentami padać w niektóre dni. Dlatego sprawdzajcie pogodę, ale spokojnie na ogół będzie słonecznie.

 

Pogoda w marcu na Sycylii

 

Sycylia Marzec

Jaka pogoda będzie w marcu na Sycylii? Marzec to najchłodniejszy miesiąc wiosenny na Sycylii. Na ogół słupki rtęci będą pokazywać od 15 stopni Celsjusza do około 19 stopni powyżej zera. W nocy temperatura może spadać do około 6 stopni – więc będzie chłodno, weźcie kurtki na zimne wieczory. Deszcz też możecie napotkać, ale więcej będzie jednak słońca. Będzie cieplej minimalnie niż w lutym na Sycylii.

 

Pogoda w kwietniu na Sycylii

 

Sycylia kwiecień

Jaka pogoda będzie w kwietniu na Sycylii? Temperatury będą oscylować w okolicach 20 stopni Celsjusza na początku miesiąca do około 24 pod koniec kwietnia. Padać będzie już zdecydowanie mniej. W nocy będzie dalej chłodno. Kwiecień to też dobry miesiąc na spacer po wyspie, stabilne 20 – 22 stopnie Celsjusza to super temperatura na wycieczki piesze. Polecamy wybrać się wtedy też na zwiedzanie takich atrakcji jak Segesta czy jedno z pięknych miasteczek takich jak Taormina czy Syrakuzy

 

Pogoda w maju na Sycylii

 

Sycylia maj

Jaka będzie temperatura na Sycylii w maju? Możecie się spodziewać nawet 26 lub 27 stopni Celsjusza w najcieplejsze dni pod koniec maja. Początek będzie minimalnie chłodniejszy, termometry pokażą wtedy około 24 stopni Celsjusza. Deszczu nie będzie raczej dużo – przyda się Wam już krem z filtrem zamiast parasola 🙂 Jeśli będziecie mieć dość wybrzeża, zawsze możecie się wybrać do pięknej Ragusy.

Jak widzicie Sycylia w marcu, kwietniu i maju oferuje wiele – do tego można odpocząć po zimnej i mokrej zimie w Polsce. Jeśli mamy doradzić po wielu wycieczkach na wiosnę na Sycylię – nie oczekujcie upałów jeszcze, więc przyda się też właśnie ciepły ubiór na noc. Deszcze nie powinny być długie i uciążliwe, chociaż czasami takowe się zdarzają. Na ogół wschód wyspy będzie cieplejszy – czyli Katania będzie cieplejsza niż Palermo.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz