Gniazdka w Albanii, jakie wtyczki do prądu. Czy potrzebny adapter? - BelSole

Gniazdka w Albanii, jakie wtyczki do prądu. Czy potrzebny adapter?

Albania to piękny kraj na Bałkanach, jadąc na wakacje weźmiecie ze sobą zapewne ładowarki, prostownice, komórki… jak je podłączyć do sieci? Jaki typ gniazdek elektrycznych jest w Albanii? Czy będziecie potrzebować adapter? Oto krótki przewodnik po wtyczkach w tym kraju.

Standardy gniazdek elektrycznych w Albanii

Wiecie już jakie dokumenty są potrzebne w Albanii co z innymi praktycznymi rzeczami potrzebnymi w podróży? Zawsze należy uważać podłączając urządzenia do sieci elektrycznej by nie spalić sobie telefonu czy prostownicy, zwłaszcza podczas podróży wakacyjnych. W Europie obowiązuje parę standardów gniazdek elektrycznych, określane są one głównie przez litery A,B,C,D,E,F etc. W takiej Wielkiej Brytanii jest G w Szwajcarii J, we Włoszech są różne gniazdka, a w Albanii? W Albanii obowiązuje standard C oraz F. Czy to oznacza, że potrzebny jest adapter lub przejściówka w Albanii? Oj, nie! Standard Typ C oznacza typ Euro – używany także w Polsce. 

W Albanii obowiązuje Typ C oraz F (Schuko) oba standardy są zgodne z urządzeniami elektrycznymi, które ze sobą przywieziecie. Jeśli lecicie z UK, musicie zaopatrzyć się oczywiście w adapter lub przejściówkę by móc spokojnie korzystać ze swoich ładowarek i urządzeń.

Jaki prąd w gniazdkach w Albanii?

W Albanii standardowe napięcie wynosi 230 V, a częstotliwość 50 Hz. Czyli jest to także standard europejski. 

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz