Sycylia czy Kreta? Gdzie lecieć? Gdzie jest taniej i cieplej? Na Sycylii czy Krecie? - BelSole

Sycylia czy Kreta? Gdzie lecieć? Gdzie jest taniej i cieplej? Na Sycylii czy Krecie?

Jeśli macie do wyboru Kretę i Sycylię i nie wiecie gdzie lecieć, możemy pomóc Wam z odpowiedzią na pytanie czy lepsza jest Kreta czy Sycylia. Gdzie jest taniej i cieplej, gdzie lepiej na Sycylii czy Krecie? 

Sycylia to największa Włoska wyspa, jej stolicą jest Palermo. Kreta należy do Grecji a jej stolicą jest Heraklion. Sycylia jest prawie trzy razy większa od Krety, jednak obie wyspy należą do pięciu największych wysp na Morzu Śródziemnym. Która wyspa jest lepsza na wakacje, Kreta czy Sycylia? Będzie to ciężko ocenić, ze względu na różny charakter obu wysp, jednak mimo to, postanowiliśmy zrobić zestawienie gdzie lecieć, czy na Kretę czy Sycylię.

 

Gdzie lepsza pogoda? Kreta czy Sycylia?

 

sycylia lato pogoda
Sycylia w lecie

Jeśli chcecie lecieć na gorącą wyspę, obie w lecie będą równie gorące! Zobaczcie jakie temperatury są na Sycylii w lecie, a jaka pogoda na Krecie. W zimie mogą temperatury na obu wyspach mogą się różnić, jednak możecie liczyć na temperatury od 12 do 20 stopni Celsjusza. Nie można jednoznacznie powiedzieć, która z wysp Kreta czy Sycylia będzie cieplejsza. Możemy Wam tylko powiedzieć, że nie będziecie zawiedzeni – w porównaniu do Polski oba miejsca są bardzo ciepłe. Sycylia jest minimalnie cieplejsza.

 

Gdzie taniej na Krecie czy Sycylii?

 

kreta sierpień wrzesień październik

Porównując obie wyspy jeśli chodzi o budżet jaki musicie przeznaczyć na zwiedzanie wyspy, rezultaty będą zależeć od tego czy sami zorganizujecie swoje wakacje czy polecicie z biurem podróży. Loty na Sycylię tanimi liniami lotniczymi są raczej tańsze niż loty na Kretę. Jednak jeśli lecicie z biurem podróży to loty w cenie wycieczki będą trochę tańsze. Jeśli chodzi o noclegi to w zależności czy chcecie mieć widok na Morze czy też będziecie mieć apartament w interiorze wyspy ceny będą się różnić. Ceny jednak na Krecie będą niższe niż na Sycylii – licząc średnią wydatków jakie musicie ponieść na wakacjach. Jeśli zapytacie więc gdzie jest taniej na Krecie czy Sycylii? Odpowiemy, na Krecie.

 

Gdzie więcej atrakcji, na Krecie czy Sycylii?

 

Ragusa Atrakcje
Ragusa na Sycylii

Kreta i Sycylia to duże wyspy na Morzu Śródziemnym, Sycylia to największa wyspa, a Kreta zajmuje 5 miejsce – przez to są pełne atrakcji. Oczywiście są one trochę inne na Sycylii a inne na Krecie. Na Sycylii będziecie mogli zwiedzić Etnę, centrum Palermo, Erice, Syrakuzy czy Taorminę. Najlepsze atrakcje Krety to oczywiście centrum Chanii i Heraklionu oraz Knossos. Gdzie są jednak lepsze atrakcje i gdzie jest ich więcej? Bez wątpienia można powiedzieć, że więcej atrakcji jest na Sycylii. Gdzie są lepsze atrakcje? To już ciężej ocenić, bo jest to mocno subiektywne odczucie, jednak przez ilość, także tych lepszych atrakcji może być więcej na Sycylii.

 

Gdzie są lepsze plaże, na Krecie czy Sycylii?

 

balos laguna
Laguna Balos na Krecie

Pomimo tego, jak duża jest Sycylia, to Kreta posiada przepiękne plaże na zdecydowanie mniejszej powierzchni. Elafonisi czy Laguna Balos to klasyki i jedne z najpiękniejszych plaż Europy. Listę najlepszych plaż na Sycylii też przygotowaliśmy i jeśli kiedyś przeglądaliście widokówki z Sycylii to pewnie kojarzycie San Vito Lo Capo, Scala dei Turchi czy Favignana. Które plaże więc są piękniejsze, które lepsze? Jeśli chodzi o ilość, więcej plaż oczywiście będzie na Sycylii, jeśli chodzi o to gdzie są piękniejsze plaże na Sycylii czy Krecie, kierujemy się w stronę Krety.

 

Gdzie lecieć na wakacje? Kreta czy Sycylia?

 

atrakcje na Sycylii

Zasadniczo dużo zależy czego oczekujecie od wakacji. Jeśli zastanawiacie się gdzie jest cieplej czy na Krecie czy na Sycylii, zasadniczo temperatury będą podobne na obu wyspach. Jeśli szukacie miejsca gdzie będziecie mieć dużo miejsc do zobaczenia, polecamy Sycylię, jeśli natomiast cenicie sobie piękne plaże – wybierzcie Kretę. Mamy jednak dla Was inne lepsze wyjście, musicie lecieć na obie wyspy! Może nie od razu, ale zdecydowanie i Kreta i Sycylia warte są odwiedzenia i ciężko je porównać ze względu na inny charakter. Na koniec mamy dla Was zestawienie ciekawych tekstów o obu wyspach, może się Wam przydadzą:

Kreta:

Sycylia:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz