Wenecja karnawał 2022. Czy się odbędzie? Czy jest anulowany? - BelSole

Wenecja karnawał 2022. Czy się odbędzie? Czy jest anulowany?

Jak co roku w Wenecji w 2022 powinien odbyć się karnawał. Czy Karnawał w Wenecji odbędzie się w 2022 roku? Czy jest anulowany? Odpowiemy co planują zrobić z Karnawałem w Wenecji w 2022 roku.

W dzisiejszych niepewnych czasach nigdy nie wiadomo czy dane wydarzenie się odbędzie, zwłaszcza w pandemicznych czasach w 2022 roku. Jak będzie w Wenecji? Już wiemy czy Karnawał w Wenecji się odbędzie!

Karnawał Wenecja 2022

Burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro potwierdził w swoich życzeniach na nowy rok 2022, że karnawał się odbędzie – podobnie jak Biennale w Wenecji. Karnawał w Wenecji zaplanowano od 12 lutego do 1 marca 2022 roku, jednak nie ma tak różowo ponieważ jednak z pewnymi zastrzeżeniami! Jakie to zastrzeżenia?

Otóż część z planowanych wydarzeń, może się nie odbyć lub będą anulowane – prawdopodobnie w 2022 roku nie zobaczymy Lotu Anioła na Placu Świętego Marka. Możliwe jest też, że odwołany będzie konkurs na najpiękniejszy kostium. Możliwe są też dalsze ogłoszenia względem kolejnych odwołanych wydarzeń czy nawet całego Karnawału – trzymamy jednak kciuki, że tak się nie wydarzy.

Pamiętajcie jednak, że karnawał w Wenecji w głównej mierze tworzą zamaskowani ludzie i goście w Wenecji – niewykluczone, że pomimo odwołanych wydarzeń, na ulicach karnawał będzie trwać nadal! Pamiętajcie by zachowywać się rozsądnie i odpowiedzialnie!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz