Ile kosztują bilety do Twierdzy Hiszpańskiej na Hvar? Ceny biletów Tvrdava Fortica w 2023 - BelSole

Ile kosztują bilety do Twierdzy Hiszpańskiej na Hvar? Ceny biletów Tvrdava Fortica w 2023

Hvar jest jedną z wielu wysp u wybrzeży Chorwacji. Jest to najbardziej słoneczna wyspa tego kraju i posiada najpiękniejsze plaże. Oprócz wspaniałej wody oraz pogody, znajdziecie też wspaniałe zabytki. Takie jak Twierdza Hiszpańska wznosząca się nad miastem Hvar. Ta zabytkowa budowla to nie tylko najlepszy punkt widokowy na miasto i port, ale miejsce z fantastyczną historią. Chcecie się dowiedzieć jak dojechać do twierdzy? Ile kosztują bilety do Twierdzy Hiszpańskiej? Zapraszamy do naszego przewodnika!

 

Co zobaczyć w Twierdzy Hiszpańskiej?

 

Często słyszy się o tym, że Hvar należy do najpiękniejszych wysp na świecie. Ciężko się z tym nie zgodzić – wąskie, brukowane uliczki miasteczek oraz turkusowa woda to idealne połączenie. Miasto Hvar jest największym na wyspie i to tam właśnie znajdziecie Twierdzę Španjola. Zaraz przy parkingu jest ścieżka, która prowadzi w dół, aż do Starego Miasta przy akompaniamencie cykad. Pierwsze wzmianki o tej budowli są już z XIII wieku, natomiast prawdopodobnie budowanie zostało zakończone w XVI wieku.  Jej funkcją była ochrona miasta przed atakami wrogów. Obecnie jest popularną atrakcją turystyczną i koniecznie trzeba odwiedzić dawne więzienie. Warto także zajrzeć do pomieszczenia, w którym znajdują się amfory, czyli gliniane naczynia na olej lub wino. Na terenie twierdzy znajduje się restauracja, gdzie zjecie obiad lub napijecie się kawy.

 

Ile kosztuje wstęp do Twierdzy Hiszpańskiej?

 

Bilety do Twierdzy można nabyć przy Bramie Głównej. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 7 EUR, natomiast parking jest darmowy.  Widoki z twierdzy są najlepsze w całym mieście, więc warto do niej zajrzeć.

Miasto Hvar to zdecydowanie obowiązkowy punkt podczas wizyty na wyspie, a twierdza to świetne miejsce od którego można zacząć zwiedzanie lub zakończyć. Oczywiście najbardziej spektakularną panoramę zobaczycie w trakcie złotej godziny, przed zachodem słońca i wtedy właśnie polecamy usiąść na ławce i podziwiać.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz