Jarmark Bożonarodzeniowy Strasburg w 2022. Gdzie jest? Kiedy jest? Czy jest odwołany? Strasburg Święta - BelSole

Jarmark Bożonarodzeniowy Strasburg w 2022. Gdzie jest? Kiedy jest? Czy jest odwołany? Strasburg Święta

Strasburg nazywany jest stolicą Bożego Narodzenia. Dlaczego? Jarmark Bożonarodzeniowy w Strasburgu jest prawdziwie magiczny. Planujecie zobaczyć go w tym roku? Kiedy wybrać się na ten kiermasz Bożonarodzeniowy w Strasburgu w 2022 roku?  Czy się odbędzie, czy może jest odwołany? Jeśli interesują Was daty Jarmarku Bożonarodzeniowego w Strasburgu w 2022 roku — zapraszamy do lektury!

Jarmark Bożonarodzeniowy Strasburg, daty — kiedy się odbywa?

Jarmark bożonarodzeniowy w Strasburgu jest najstarszym targiem we Francji, którego początki sięgają 1570 roku, więc nie jest niespodzianką, że miasto uważa się za „Stolicę Bożego Narodzenia”. Całe miasto zmienia się wtedy w świąteczną opowieść. Jarmark Bożonarodzeniowy w Strasburgu to idealne miejsce na świąteczne zakupy. Stragany Jarmarku Bożonarodzeniowego w Strasburgu rozciągają się na przestrzeni całego centrum miasta, koncentrując się głównie wokół Placu Katedralnego i Placu Broglie, gdzie setki straganów oferują ozdoby, zabawki, lokalnej jedzenie i grzane wino.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Strasburgu odbędzie się między 21 listopada a 1 23 grudnia 2022 roku.

Godziny otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego w Strasburgu

Jarmark Bożonarodzeniowy w Strasburgu czynny jest codziennie od 11 rano do 20 wieczorem. 

Wyjątek stanowi 26 listopada, kiedy to stragany będą czynne od 14 popołudniu do 9 wieczorem. W Wigilię Bożego Narodzenia Jarmark Świąteczny w Strasburgu będzie czynny od 11 rano do 6 wieczorem, w Pierwszy Dzień Świąt będzie czynny od 14 popołudniu do 6 wieczorem, a w Drugi Dzień Świat od południa do 6 wieczorem.

Czy  Jarmark Bożonarodzeniowy w Strasburgu jest odwołany?

Jarmark Bożonarodzeniowy w 2022 roku w Strasburgu odbędzie się bez przeszkód, nie ma informacji o tym, żeby był odwołany. Zobaczcie też pobliskie Jarmarki Świąteczne w Trierze lub przepiękne kiermasze bożonarodzeniowe w Wiedniu

Jarmark Bożonarodzeniowy w Strasburgu, gdzie zaparkować?

Na Jarmark Świąteczny w Strasburgu najlepiej wybrać się komunikacją miejską. Tysiące ludzi, którzy odwiedzają to miejsce zimą sprawiają, że jest tam tłoczno, a służby miejskie poważnie podchodzą do organizacji ruchu. Jeśli jednak musimy wybrać się na Jarmark Świąteczny autem, możemy zaparkować w wielopoziomowym i całodobowym parkingu Onepark – Parking Strasbourg – Centre-Ville De Strasbourg na ulicy Rue Thomann  przy hotelu Mercure.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz