Jak się dostać na wyspę Hvar? Jakie ceny biletów na prom do Hvar w 2023? - BelSole

Jak się dostać na wyspę Hvar? Jakie ceny biletów na prom do Hvar w 2023?

Chorwacja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród Polaków. Często zapominamy o tym, że ten kraj to nie tylko Istria, Makarska i Dubrownik, a posiada także mnóstwo atrakcyjnych wysp. Zaraz obok Krk i Brač, turyści chętnie odwiedzają Hvar. Jak się dostać na tą piękną wyspę? Ile kosztuje prom na Hvar? Jak długo płynie prom ze Splitu na Hvar? To wszystko znajdziecie w naszym artykule.

 

Jak się dostać na wyspę Hvar?

 

Hvar to podłużna wyspa, która leży wzdłuż wybrzeża Chorwacji, w pobliżu wyspy Brač. Na wyspę płyną promy oraz katamarany. Te ostatnie są szybsze oraz są przeznaczone tylko dla pieszych. Jest możliwość dotarcia także z Włoch, promy odpływają z Ancony oraz z Pescary. Promy wypływają ze Splitu w kierunkach: Stari Grad (przewóz samochodów), Jelsa (katamaran), miasto Hvar (katamaran).
Natomiast z miejscowości Drvenik (na południe od Makarskiej) prom przewożący samochody płynie w kierunku na Sućuraj na wyspie Hvar. W ciągu dnia jest od 6 do nawet 20 razy, w zależności od sezonu. Mimo, że w rozkładzie widnieją konkretne godziny odpływów, to w razie sporego ruchu są dodatkowe kursy, aby sprzedać więcej biletów.

Więcej o atrakcjach wyspy Hvar.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz