Ile kosztuje bilet na Krzywą Wieżę w Pizie? Ceny w 2023 roku - BelSole

Ile kosztuje bilet na Krzywą Wieżę w Pizie? Ceny w 2023 roku

Piza znana jest głównie ze swojej słynnej wieży. Nic dziwnego, bo jest to widok nieco komiczny i wiele z nas zastanawia się jak taka wysoka wieża jeszcze się nie zawaliła. Piza jest także, jednym z najczęściej odwiedzanych miast Toskanii. Ile kosztuje bilet wejścia na Krzywą Wieżę?

 

Krzywa Wieża bilety cena

 

Krzywa Wieża znajduje się na Placu Katedralnym. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków we Włoszech. Jest zatłoczona praktycznie przez cały rok, więc jeśli planujecie sobie zrobić zdjęcie podczas „podtrzymywania” wieży przed upadkiem, to może być ciężko znaleźć kawałek wolnego miejsca. Budowa wieży zaczęła się w XII wieku i trwała 199 lat. Już 3 lata po rozpoczęciu budowy, wieża zaczęła się pochylać i próbowano to naprawić, ale w końcu zaprzestano prac na prawie 100 lat.  Obecnie wysokość wieży wynosi prawie 59 metrów. Prawdopodobnie powodem przechylania się jest to, że została ona wybudowana na grząskim gruncie.

 

Ile kosztuje bilet na Krzywą Wieżę?

 

Wartościową atrakcją będzie wejście na Krzywą Wieżę, choć ze względu na pochylenie, niektórzy mogą mieć wrażenie spadania. Bilet wstępu kosztuje 18 EUR i bilety kupuje się online. Należy wtedy podać datę oraz godzinę wejścia. Ze względów bezpieczeństwa, dzieci do 8 lat, nie są wpuszczane do wieży. Wstęp do katedry jest darmowy, jednakże do innych zabytków jak baptysterium, cmentarz Campo Santo i do Muzeum Synopii, kosztuje 8 EUR.

Piza to malutkie miasteczko, więc na całą wycieczkę, na spokojnie można zarezerwować tylko jeden dzień lub nawet kilka godzin. Mimo, że jest to krótka wycieczka, to warto zajrzeć do tego miasta, aby ujrzeć ten symbol Włoch.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz