Ile kosztuje bilet do Ogrodów Monte na Maderze? Ceny w 2023 roku - BelSole

Ile kosztuje bilet do Ogrodów Monte na Maderze? Ceny w 2023 roku

Madera z każdym rokiem robi się coraz bardziej popularna. W Funchal, największym mieście Madery, można spotkać mnóstwo turystów przez cały rok, ze względu na zawsze świetną pogodę. Madera, zwana też „wyspą wiecznej wiosny” to miejsce, gdzie przez okrągły rok jest średnia temperatura w okolicach 20 °C.  Dzięki temu rośliny sprowadzane do Ogrodów Monte Palace mają świetne warunki do życia. Chcecie wybrać się do tego ogrodu botanicznego? Zachęcamy wybrać się do niego kolejką, a w naszym przewodniku dowiecie się ile te dwie najpopularniejsze atrakcje będą Was kosztować.

 

Ile kosztuje wstęp do Ogrodów Monte?

 

Monte to dzielnica Funchal na przedmieściach, w której znajdują się ogrody botaniczne. Ogród Monte Palace Tropical Garden to prawdziwa gratka dla osób, które interesują się kwiatami oraz roślinami albo po prostu lubią spędzać czas w miejscach pełnych zieleni.  Ogród czynny jest w godzinach 9:30 – 18:00 codziennie, oprócz Bożego Narodzenia. Między 10:00 a 16:30 dla odwiedzających jest otwarte także muzeum, gdzie zobaczycie rzeźby oraz kolekcję minerałów z różnych zakątków świata.

Ogrody zajmują ogromny teren na który spokojnie przeznaczycie kilka godzin. Znajdują się tam rośliny z całego świata, a także jeziorko zasilane wodą z wodospadu. Cały obszar został przemyślany i zaprojektowany tak, aby nic nie znalazło się tam przypadkowo.  Wstęp do Monte Palace Tropical Garden kosztuje 12,50 EUR dla osób powyżej 15 lat. Dzieci do 15 roku życia w towarzystwie dorosłych wchodzą za darmo.  Nie wiele osób wie, lecz ogród ten znajduje się na liście 1 z 13 najpiękniejszych ogrodów na świecie. Rekomendujemy ubrać wygodne buty, bo teren nie jest prosty, a po deszczu może być dodatkowo ślisko.

Zobacz 10 najlepszych atrakcji Madery. Co zobaczyć na Maderze?

Jak się dostać do Ogrodów Monte?

 

Do Ogrodu Monte Palace Tropical Garden najszybszym i najbardziej efektownym środkiem transportu będzie kolejka liniowa Teleferico, która odjeżdża przy Campo Almirante Reis w Funchal i podwozi od razu pod wejście do ogrodu.  Podróż trwa ok. 10 minut i w jej trakcie możecie podziwiać widok na zatokę oraz dolinę.  Przejazd kolejką w jedną stronę kosztuje 12,50 EUR dla osoby dorosłej, 6,50 EUR dla dziecka między 7 – 14 lat i bezpłatnie dla mniejszych pociech. Dużo bardziej opłacalne, jest więc kupić bilet na podróż w obie strony, które wynoszą 18 EUR w przypadku osoby dorosłej i 9 EUR dla dzieci między 7 a 14 rokiem życia.

Nie są to tanie koszty, jeśli chce się pójść do Ogrodu oraz skorzystać z kolejki liniowej, jednakże wrażenia z tych atrakcji są naprawdę niesamowite. Madera to prawdziwy skarb, w którym natura i roślinność są największymi zaletami tej wyspy.  Ogrody Monte to atrakcja, którą trzeba zobaczyć będąc w Funchal, aby w pełni poczuć klimat miasta i tego co oferuje.  Natomiast kolejka oferuje wspaniałe widoki i szybki transport w porównaniu do autobusów, którymi także można dojechać do Monte. Chcecie wiedzieć jakie są ceny na Maderze?

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz