Ile kosztuje wejście na Wieżę Eiffla? Ceny i cennik w 2024 roku - BelSole

Ile kosztuje wejście na Wieżę Eiffla? Ceny i cennik w 2024 roku

Ile kosztują bilety na Wieżę Eiffla? Jakie są ceny w 2024 roku? Na to pytanie odpowiemy Wam w tym artykule! Dowiecie się jaki jest koszt wjechania windą, windami lub wejściem na nogach. Zapraszamy na przegląd cennika Wieży Eiffla

W tym artykule dowiecie się i poznacie:

  • Wieża Eiffla cennik 2024
  • Godziny otwarcia wieży Eiffla
  • Dojazd do Wieży Eiffla

 

Wieża Eiffla cennik 2024

 

Zwiedzanie Wieży Eiffla to obowiązkowy punkt podróży po stolicy Francji. Powstała w 1889r. z okazji paryskiej wystawy światowej i szybko stała się najbardziej rozpoznawalnym symbolem Paryża.

Jeśli chodzi o dostanie się na szczyt Wieży Eiffla, to bilet dla osoby dorosłej kosztuje 29,40 EUR, 14,70 EUR  dla młodzieży między 12-24 lata oraz 7,40 EUR dla tych od 4-11 lat. Pociechy do lat 4 mają wejście za darmo.

Zamiast na samą górę, można także wjechać na 2 piętro, z którego też rozciąga się piękny widok, a cena za bilety jest dużo niższa. Wtedy kosztują one 18,80 EUR dla dorosłych, 9,40 EUR dla młodzieży i dla dzieci 4-11 lat za 4,70 EUR.

Natomiast, jeśli zdecydujecie się jeszcze bardziej zaoszczędzić, to jest możliwość wejścia na 2 piętro po schodach za odpowiednio: 11,80 EUR dla dorosłych, 5,90 EUR dla młodzieży i 3 EUR dla dzieci.

Za wjazd na samą górę i lampkę szampana należy zapłacić 51,40 EUR, lub 37,80 EUR na 2 poziom.

Bilety kupicie na https://www.toureiffel.paris/en/rates-opening-times.

 

Godziny otwarcia Wieży Eiffla

 

Wieża Eiffla jest czynna w godzinach 9:30 (9:15 od marca 2024) do 22:45. Zamknięcie następuje o 23:45.

 

Dojazd do Wieży Eiffla

 

Do budowli można dojechać metrem – najbliżej znajduje się stacja „Bir Hakeim”, a także ” Trocadero”. Można się do niej także dostać z kolejki RER C ze stacji „Champ de Mars – Tour Eiffel.

Podczas ładnej pogody, szczególnie polecamy zrobienie pikniku na Polach Marsowych, to najlepsze miejsce na odpoczynek w Paryżu. Wejście na Wieżę Eiffla jest to doświadczenie, którego każdy powinien doświadczyć.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz