Ile kosztuje wejście na Wieżę Eiffla? Ceny w 2023 roku - BelSole

Ile kosztuje wejście na Wieżę Eiffla? Ceny w 2023 roku

Każdy kto gości w Paryżu, w końcu postawi swoje stopy na Wieży Eiffla. Jest to najbardziej rozpoznawalna budowla na świecie. Wybieracie się na wycieczkę do Paryża i chcecie się dowiedzieć jakie są godziny otwarcia oraz ceny biletów? Zapraszamy do naszego przewodnika.

 

Zwiedzanie Wieży Eiffla

 

Zwiedzanie Wieży Eiffla to obowiązkowy punkt podróży po stolicy Francji. Powstała w 1889r. z okazji paryskiej wystawy światowej i szybko stała się najbardziej rozpoznawalnym symbolem Paryża. Wieża jest czynna przez cały rok w godzinach 9:30 – 22:45.

Jeśli chodzi o dostanie się na szczyt Wieży Eiffla, to bilet dla osoby dorosłej kosztuje 26,80 EUR , 13,40 EUR  dla młodzieży między 12-24 lata oraz 6,70 EUR dla tych od 4-11 lat. Pociechy do lat 4 mają wejście za darmo. Zamiast na samą górę, można także wjechać na 2 piętro, z którego też rozciąga się piękny widok, a cena za bilety jest dużo niższa. Wtedy kosztują one 17,10 EUR dla dorosłych, 8,60 EUR dla młodzieży i dla dzieci 4-11 lat za 4,30 EUR. Natomiast, jeśli zdecydujecie się jeszcze bardziej zaoszczędzić, to jest możliwość wejścia na 2 piętro po schodach za odpowiednio: 10,70 EUR/ 5,40 EUR/ 2,70 EUR.

 

Dojazd do Wieży Eiffla

 

Do budowli można dojechać metrem – najbliżej znajduje się stacja „Bir Hakeim”, a także ” Trocadero”. Można się do niej także dostać z kolejki RER C ze stacji „Champ de Mars – Tour Eiffel.

Podczas ładnej pogody, szczególnie polecamy zrobienie pikniku na Polach Marsowych, to najlepsze miejsce na odpoczynek w Paryżu. Wejście na Wieżę Eiffla jest to doświadczenie, którego każdy powinien doświadczyć.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz