Ile kosztuje bilet na zamek w Pradze? Cennik, bilety 2023 - BelSole

Ile kosztuje bilet na zamek w Pradze? Cennik, bilety 2023

Praga, stolica Czech, to jedno z najpiękniejszych miast w tej części Europy, a na jej terenie znajduje się wiele imponujących zabytków. Do tego grona z pewnością należy zaliczyć miejscowy zamek, który każdego roku odwiedza setki tysięcy turystów. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, ile kosztuje bilet na zamek W Pradze. Jeśli ta kwestia jest dla Was ciekawa, koniecznie kontynuujcie lekturę. Z naszego materiału dowiecie się również, jakie są godziny otwarcia zamku w Pradze.

Zamek w Pradze. Cena biletów. 

Aby nie przedłużać, od razu odpowiedzmy na tytułowe pytanie. To, ile kosztuje bilet na zamek w Pradze (zwany również zamkiem na Hradczanach), zależy od kilku czynników – warto pamiętać, że w ramach wizyty można skorzystać zarówno z biletów normalnych, ulgowych i rodzinnych. Cena biletu na zamek w Pradze zależy również od wybranego wariantu zwiedzania. To, ile kosztuje bilet na zamek w Pradze, prezentuje się następująco: 

Zamek w Pradze – cena biletów za wariant podstawowy zwiedzania: 

  • normalny –  250 koron czeskich 
  • ulgowy (dzieci w wieku od 6-16 lat, studenci do 26 roku życia i dorośli powyżej 65 lat) – 125 koron czeskich 
  • Bilet rodzinny (od 1 do 5 dzieci do 16 lat i dwóch dorosłych) – 500 koron 

Zamek w Pradze – cena biletów wystaw całych 

  • Normalny – 200 koron czeskich 
  • Ulgowy – 150 koron czeskich 
  • Rodzinny – 400 koron czeskich 

Zamek w Pradze – zwiedzanie katedry widokowej 

  • Jedno wejście to koszt 150 koron czeskich 

W kontekście tego, ile kosztuje bilet na zamek w Pradze w 2023, roku warto również pamiętać, że koszt wycieczki z certyfikowanym przewodnikiem to 250 koron za godzinę, natomiast wypożyczenie audiobooka na 3 godziny kosztuje 350 koron czeskich. Darmowe wejście na wszystkie obiekty wchodzące w skład kompleksu przysługuje dzieciom do szóstego roku życia. 

Zamek w Pradze. Godziny otwarcia 

Skoro już wiemy, ile kosztuje bilet na zamek w Pradze w 2023 roku, sprawdźmy jeszcze jego godziny otwarcia. Sam kompleks jest czynny przez cały rok od 6 do 22, natomiast wejście do poszczególnych obiektów historycznych jest możliwe od 9 do 17 w terminie 1 kwietnia października i od 9 do 16 w okresie między 1 listopada a 31 marca.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz