Ile kosztuje parking w Berlinie? Ceny i cennik 2023. Darmowy parking Berlin - BelSole

Ile kosztuje parking w Berlinie? Ceny i cennik 2023. Darmowy parking Berlin

Berlin znajduje się zaledwie 90 kilometrów od zachodniej granicy Polski, a ta niewielka odległość sprawia, że wielu turystów udających się do stolicy Niemiec decyduje się na podróż samochodem. Z tego powodu w tym materiale sprawdzimy, ile kosztuje parking w Berlinie, a także odpowiemy na pytanie, czy w Berline są darmowe miejsca parkingowe. 

 

Ile kosztuje parking w Berlinie? 

 

Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje parking w Berlinie, nie jest jednoznaczna. W zależności od lokalizacji i odległości od ścisłego centrum miasta, ceny parkingów w Berlinie  wahają się od 1 do 5 euro za godzinę. Osoby, którym zależy na oszczędnościach, mogą jednak skorzystać z kilku porad, które pozwolą znacznie ograniczyć koszty parkowania. 

W kontekście tego, ile kosztuje parking w Berlinie warto pamiętać, że wiele tego typu obiektów, nawet położonych w ścisłym centrum miasta, jest darmowych w weekendy i święta. Bezpłatne parkingi w Berlinie znajdują się również na peryferiach miasta, w tzw, strefach “„Park and Ride”. Tego typu parkingi powstają w pobliżu węzłów komunikacji publicznej, tak, by kierowcy mogli zostawić swój pojazd i przesiąść się w autobus i tramwaj, co z kolei ma ograniczyć zanieczyszczenie powietrza. Rozważając kwestię tego, ile kosztuje parking w Berlinie oraz szukając darmowych miejsc parkingowych w Berlinie warto również pamiętać, że wiele galerii handlowych oferuje swoim klientom możliwość darmowego parkowania przez dwie godziny. 

Skoro już wiemy, ile kosztuje parking w Berlinie i gdzie szukać darmowych miejsc parkingowych w Berlinie, sprawdźmy jeszcze konsekwencje wynikające z pozostawienia pojazdu w niewłaściwym miejscu. Nieprawidłowo zaparkowane samochody miejscach publicznych mogą być odholowane, a właściciel samochodu za tę wątpliwość przyjemność może zapłacić nawet 200 euro. Jeżeli nawet pojazd nie zostanie odholowany, należy liczyć się z mandatem, którego wysokość może wynieść do 100 euro. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz