Czy w Bułgarii są meduzy? Meduzy w Bułgarii, czy mogą poparzyć człowieka?  - BelSole

Czy w Bułgarii są meduzy? Meduzy w Bułgarii, czy mogą poparzyć człowieka? 

Wysokie temperatury i malownicze plaże Bułgarii sprawiają, że wielu polskich turystów decyduje się na wakacje w tym bałkańskim kraju. Miłośnicy wypoczynku nad morzem zapewne zastanawiają się, czy w Bułgarii są meduzy. Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule. Postaramy się w nim również sprawdzić, czy meduzy w Bułgarii mogą poparzyć człowieka (oczywiście, przy założeniu, że występują w tym kraju). 

 

Czy w Bułgarii są meduzy? 

 

Odpowiadając na pytanie, czy w Bułgarii są meduzy, warto przypomnieć sobie kilka faktów na temat Morza Czarnego, nad brzegami którego położony jest ten kraj. Stosunkowo niskie zasolenie, a także rosnąca z każdym rokiem temperatura wody sprawia, że akwen ten tworzy znakomite warunki do bytowania dla ponad 2 tysięcy gatunków zwierząt, w tym również meduz.  Zatem, czy w Bułgarii są meduzy? – odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. 

Meduzy w Bułgarii można spotkać zarówno na pełnym morzu, jak i w przybrzeżnej części akwenu, w pobliżu plaż. Wiele osób zastanawia się na pewno, jakie gatunki meduzy żyją w Bułgarii. Są to  przede wszystkim Rhizostoma i znana z bałtyckich wód chełbia modra. 

 

Czy meduzy w Bułgarii są niebezpieczne? 

 

Wiemy już, czy w Bułgarii są meduzy. Pora więc, by zająć się kwestią, która również zainteresuje wielu turystów – czy meduzy w Bułgarii może poparzyć człowieka? 

To zależy od gatunku. Jak wiedzą miłośnicy Morza Bałtyckiego, chełbia modra nie stanowi żadnego zagrożenia dla człowieka. Inaczej jest jednak z innymi meduzami zamieszkującymi Morze Czarne, z którymi kontakt może doprowadzić do oparzeń. Meduzy w Bułgarii nie są jednak groźne dla życia człowieka, a skutkiem poparzeń jest zazwyczaj tylko kilkudniowy ból. 

Teraz już wiesz, czy w Bułgarii są meduzy. Zażywając morskiej kąpieli warto pamiętać, że zwierzęta te nie atakują celowo ludzi, dlatego w większości przypadków wystarczy ominąć meduzę szerokim łukiem. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz