Czy w Pradze jest Uber? Uber w Pradze - czy działa? - BelSole

Czy w Pradze jest Uber? Uber w Pradze – czy działa?

Wiele osób planujących wizytę w stolicy Czech z pewnością zadaje sobie pytanie o następującej treści: Czy w Pradze jest Uber? Nie można się temu dziwić, gdyż popularna na całym świecie aplikacja z pewnością stanowi spore ułatwienie w miejskim transporcie. Mając tę świadomość sprawdzimy, czy w Pradze jest Uber, a jeśli tak rzeczywiście jest, ile kosztuje Uber w Pradze. 

Czy w Pradze jest Uber? Czy można korzystać z Ubera w Pradze?

Na sam początek chcielibyśmy przekazać informacje, które z pewnością ucieszy turystów planujących odwiedzić stolicę Czech. Na pytanie “Czy w Pradze jest Uber” możemy odpowiedzieć twierdząco. 

Co ciekawe, pochylając się nad zagadnieniem “Czy w Pradze jest Uber” można dojść do wniosku, że stolica Czech jest jednym z niewielu wyjątków w tym kraju. Tamtejsze prawo ma bowiem niezwykle zaostrzone przepisy wobec prawa przewozowego, co sprawia, że Ubery w Czechach działają jedynie w Pradze i Brnie. 

 

Ile kosztuje Uber w Pradze? Uber w Pradze – cena za transport po mieście i na lotnisko 

Skoro już wiemy, czy w Pradze jest Uber, możemy przejść do kolejnych zagadnień, które z pewnością zainteresują turystów. Wielu z nich z pewnością jest ciekawych, ile kosztuje Uber w Pradze. 

Cena Ubera w Pradze w 2023 roku zależy od kilku czynników. Użytkownicy aplikacji otrzymują możliwość wyboru przejazdu w różnym standardzie, a wyższa jakość samochodu wiąże się również z większą ceną. Cena jednego kilometra Uberem w Pradze zaczyna się obecnie od około 2,30 złotych. Należy jednak pamiętać, że cennik zmienia się na bieżąco, a korzystanie z Ubera w godzinach szczytu będzie droższe. 

Na koniec sprawdźmy jeszcze, ile kosztuje Uber w Pradze w przypadku transportu z lotniska do centrum miasta. Najtańsze przejazdy tego typu zaczynają się od około 60 złotych i rosną wraz z poziomem zamówionego samochodu a także popytem na usługę. 

Z lektury naszego artykułu wiesz już, czy w Pradze jest Uber, a także ile kosztuje Uber w Pradze. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas informacje pomogą Ci w przygotowaniu wycieczki. 

Zobacz także

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz