Ile kosztuje pociąg Rzym Neapol? Cena, ile km i ile jedzie w 2023? - BelSole

Ile kosztuje pociąg Rzym Neapol? Cena, ile km i ile jedzie w 2023?

Wiele z osób podróżujących do Rzymu lub Neapolu chce zwiedzić to drugie miasto. Są one umiejscowione blisko siebie i warto odwiedzić oba miasta. W tym artykule odpowiemy ile kosztuje pociąg Rzym Neapol,  jaka jest cena, ile km jest pomiędzy Neapolem i Rzymem oraz ile czasu jedzie pociąg. Zapraszamy!

 

Pociąg Rzym – Neapol

 

Zacznijmy od tego, że pomiędzy Rzymem i Neapolem kursuje wiele pociągów. Pociągi z Rzymu odjeżdżają z centralnego dworca Roma Termini, a z Neapolu z Napoli Centrale. Dzięki temu w krótkim czasie przemieścicie się pomiędzy centrami dwóch z trzech największych włoskich miast. Pociągi we Włoszech są zazwyczaj bardzo wygodne, są szybsze niż samochody (często) oraz nie są tak drogie jak się wydają. W przypadku połączenia Rzym – Neapol, mamy tutaj do czynienia z dwoma usługodawcami: Trenitalia i Italo.

Pociągów w ciągu dnia odjeżdża parędziesiąt – odjeżdżają co 10 – 30 min od około godziny 5:30 do 23:00. Opcji jest parę, od regionalnych, przez intercity po Frecciarossa. Ile kosztuje pociąg z Rzymu do Neapolu? 

 

Pociąg Rzym – Neapol, cena

 

pociągi Rzym Neapol cena
Ceny z trenitalia.com

Sprawa jest prosta, im  pociąg wolniejszy tym jest tańszy.

Jeśli chodzi o Trenitalia, pociągi regionalne, jadące około 3 godzin, kosztują mniej więcej 13,10 EUR. Pociągi Intercity to koszt od 21,90 EUR – one jadą już o prawię godzinę krócej, skracając czas podróży nawet do 2 h 3 min. Najdroższe są te najszybsze, czyli Frecciarossa – koszt przejazdu czerwoną strzałą wynosi od 22,90 EUR za bilet, jeśli kupicie bilet wcześniej i 48 EUR, jeśli na ostatnią chwilę. Przejazd jednak trwa tylko 1 h 8 min.

Rzym Neapol cena
Ceny z oficjalnej strony Italo (dzień przed odjazdem)

W przypadku prywatnego przewoźnika Italo bilety na pociągi jadące mniej więcej 1 h 13 min kosztują od 17,90 EUR w najtańszym pakiecie zakupione wcześniej, lub około 29,90 EUR jeśli na ostatnią chwilę – jest ich także sporo w ciągu dnia. 

Bilety lepiej kupić wcześniej, by było tańsze na trenitalia.com lub italotreno.it

 

Rzym Neapol – jaka odległość?

 

W linii prostej pomiędzy Neapolem i Rzymem jest 200 km, kolej zbudowana jest w taki sposób by umożliwić jak największą prędkość dla pociągów Frecciarossa i Italo. Sieć przystosowana jest nawet do 300 km/h! 

 

Rzym Neapol, cena i podsumowanie

Podsumowując ile kosztuje bilet z Rzymu do Neapolu na pociąg? Jaka jest cena? W tym momencie najtańsze bilety na połączenie Rzym – Neapol kosztują 13,10 EUR dla pociągów regionalnych, 21,90 EUR dla Intercity, 17,90 EUR dla Italo lub 22,90 EUR dla Frecciarossa.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz