Ile kosztuje pociąg Rzym Florencja? Cena, ile km i ile jedzie w 2023? - BelSole

Ile kosztuje pociąg Rzym Florencja? Cena, ile km i ile jedzie w 2023?

Jeśli chcecie szybko przemieścić się pomiędzy Rzymem i Florencją – polecamy pociąg. Pytanie jednak nasuwa się samo: Ile kosztuje pociąg Rzym Florencja? Jaka jest cena biletu na pociąg z Rzymu do Florencji oraz ile jedzie taki pociąg? Zobaczcie nasz artykuł o połączeniu pociągowym pomiędzy Rzymem i Florencją i o cenie biletu na ten pociąg.

Pociągi na trasie Rzym Florencja kursują często i oferują wygodne i szybkie połączenie między dwoma miastami, średnio dziennie odjeżdża ich parędziesiąt – odjeżdżają co 15 – 30min od 5:00 rano do 22:45. Czas podróży między Rzymem a Florencją pociągiem zależy od wybranego typu pociągu, ale o tym opowiemy w sekcji o cenie biletów. Opowiemy Wam o cenach pociągów dwóch usługodawców: Trenitalia i Italo na trasie Rzym Florencja. Cena oczywiście będzie zależeć od tego jak szybko dany pociąg dojeżdża do celu. Rodzajów pociągów są w zasadzie trzy: regionalne, Intercity oraz Frecciarossa i Italo. Ile więc kosztuje pociąg z Rzymu do Florencji? 

 

Pociąg Rzym – Florencja, cena

 

 
Rzym Florencja ceny biletów
Ceny biletów na stronie trenitalia.com

Ile kosztuje bilet na pociąg z Rzymu do Florencji? Na początku zobaczcie ceny na trenitalia.com. Ceny zaczynają się już od 22,95 EUR za podróż pociągiem regionalnym, jednak podróż trwa prawie 3 h 48 min. Zdecydowanie szybsze, jednak także droższe są pociągi Frecciarossa jadące przez Florencję do Mediolanu i Turynu. Kosztują 50 EUR za bilet normalny (last minute) – jednak jeśli kupicie go odpowiednio wcześniej to zapłacicie tylko 27,90 EUR za bilet Rzym Florencja. Pociąg wtedy jedzie tylko 1 h 37 min.

Florencja Rzym pociąg cena
Ceny na stronie Italo

Jeśli chodzi o Italo, ceny są niższe. Za bilet Rzym Florencja na parę dni przed odjazdem można zapłacić nawet 19,90 EUR, jednak średnia cena to 29,90 EUR. Pociąg Italo jedzie tylko 1 h 37 min.

Bilety lepiej kupić wcześniej, by było tańsze na trenitalia.com lub italotreno.it

 

Rzym Florencja – jaka odległość?

 

W linii prostej pomiędzy Rzymem i Florencją jest ponad 230 km. Dzięki nowoczesnym torom dostosowanym do prawie 300 km/h pociągi Italo i Frecciarossa potrafią uzyskiwać grubo powyżej 270 km/h – dzięki temu dojedziecie do celu w trochę ponad półtorej godziny.

 

Rzym Florencja, cena i podsumowanie

Podsumowując, ile kosztują bilety na pociąg Rzym Florencja? Najtańsze bilety jakie możecie dostać kosztują 19,90 EUR, jednak musicie zakupić je z wyprzedzeniem. Na ostatnią chwilę, bilety mogą kosztować nawet 50 EUR – dlatego warto zakupić je wcześniej online na trenitalia.com lub italotreno.it

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz