6 najlepsze atrakcje, Zlin. Co zobaczyć w Zlinie? Miasto Tomasa Baty! - BelSole

6 najlepsze atrakcje, Zlin. Co zobaczyć w Zlinie? Miasto Tomasa Baty!

Witajcie w Zlinie! Oto przed Wami najlepsze atrakcje tego małego czeskiego miasteczka. Opowiemy Wam jakie atrakcje Zlin ma Wam do zaoferowania, co zobaczyć w Zlinie i okolicy. Jakie atrakcje turystyczne trzeba zwiedzić, zapraszamy na zwiedzanie Zlinu!

 

 

Co zobaczyć w Zlinie?

 

Co zobaczyć w Zlinie
Widok na strefę przemysłową w Zlinie

Zlin to w zasadzie miasto słynące głównie z Tomasza Baty i jego firmy. Jednak nie tylko to jest do zobaczenia w Zlinie. Jeśli chodzi o parkowanie w Zlinie, nie będziecie mieć z tym raczej problemu – zaraz obok wieżowca Tomasza Baty znajduje się spory parking. Zobaczcie wszystkie najciekawsze miejsca w Zlinie – zapraszamy na zestawienie.

 

Wieżowiec Tomasza Baty

 

Wieżowiec Baty
Wieżowiec Baty

Co zobaczyć w Zlinie? Inna nazwa to Baťův mrakodrap. To główna atrakcja Zlinu, bo nawiązuje do słynnego przedsiębiorcy ze Zlina, Tomasza Baty. Zapewne znacie firmę produkującą obuwie – to właśnie buty z firmy ze Zlina. W samym wieżowcu można za darmo wejść na taras widokowy by móc podziwiać panoramę Zlinu. Można też zwiedzić ekspozycję poświęconą Tomaszowi Bacie oraz można zobaczyć jego słynną windę/biuro – którą poruszał się pomiędzy piętrami swojego wieżowca.

 

Zlin Strefa Przemysłowa

Wieżowiec znajduje się w odnowionym kompleksie biurowców i fabryk w Zlinie – samo to miejsce warte jest uwagi i zwiedzenia.

 

Rynek w Zlinie

 

Rynek w Zlinie
Rynek w Zlinie

Co zwiedzić w Zlinie? Náměstí Míru – Rynek w Zlinie znajduje się około 10 min drogi od odnowionej strefy przemysłowej w Zlinie. Znajduje się tutaj bardzo ładny budynek magistratu miasta Zlin, parę kawiarenek i restauracji oraz centra handlowe. 

 

Zlínský zámek

 

Zamek w Zlinie
Zamek w Zlinie

Wygląda bardziej na dworek niż zamek. Ta duża Willa znajduje się w centrum Zlinu, niedaleko rynku na wzniesieniu w parku Svobody. Pierwsze wzmianki o twierdzy w Zlinie pochodzą z 1360 roku, jednak ta 'wersja’ zamku w Zlinie jest z 1904 roku.

 

Muzeum południowo-wschodnich Moraw

 

Muzeum południowowschodnich Moraw
Niedaleko muzeum…

Muzeum to znajduje się w paru budynkach w centrum Zlinu oraz jego okolicach. Między innymi w budynku 14, 21 czy Zamku Malenowice. Znajdziecie tutaj różne wystawy, od wystaw minerałów po kulturę Moraw i rękodzieło. Dobre miejsce by poznać historię i kulturę regionu. Bilet do muzeum kosztuje 129 CZK dla osoby dorosłej.

 

Osiedla domków robotniczych Baty w Zlinie

 

Domki Robotnicze
Standard całkiem niezły jak na dzisiejsze czasy deweloperki

Firma obuwnicza Bata wybudowała ponad 2000 domków w Zlinie dla swoich pracowników w okresie międzywojennym. Te charakterystyczne podobne do siebie domki rozsiane są po osiedlach w Zlinie, przypominając bardziej panoramę Londynu lub Dublina niż Czech. Wpływ Bata na architekturę w Zlinie miał ogromny, bo w podobnym stylu budowano także, szkoły, przedszkola czy sklepy.

 

Mapa Zlinu

 

Mapa Zlinu

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz