Klementinum Praga, ile kosztują bilety? Ceny i cennik do Klementinum w Pradze w 2023 roku  - BelSole

Klementinum Praga, ile kosztują bilety? Ceny i cennik do Klementinum w Pradze w 2023 roku 

Praga to bez wątpienia jedna z turystycznych pereł Europy. Stolica Czech wyróżnia się piękną architekturą i obecnością wielu interesujących muzeów. Jednym z takich miejsc jest bez wątpienia Klementinum. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, ile kosztują bilety do Klementinum w Pradze. Razem z nami poznasz ceny i cennik do Klementinum w Pradze w 2023 roku, a także dowiesz się, jakie są jego godziny otwarcia. 

 

Klementinum Praga – ile kosztują bilety? 

 

Zanim sprawdzimy, ile kosztują bilety do Klementinum w Pradze, warto poznać historię tego miejsca.  Klementinum to dawne kolegium jezuickie wybudowane w XVI wieku w pobliżu słynnego mostu Karola i rozbudowywane w kolejnych wiekach. Obecnie pełni ono rolę muzeum, a odwiedzający je turyści mogą odwiedzać m.in. barokową salę biblioteki i wysoką na 68 metrów wieże, z której roztacza się piękny widok na panoramę miasta. 

Zobacz też 18 najlepsze atrakcje, Praga i okolice. Co zobaczyć w Pradze? Turystyczne i nietypowe miejsca.

Cena biletu do Klementinum w Pradze

Pora już przejść do kwestii zasadnej i sprawdzić, ile kosztuje bilet do Klementinum w Pradze. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła “Klementinum w Pradze – ceny i cennik 2023” możemy znaleźć odnośnik do oficjalnego serwisu turystycznego Praga eu. Z dostępnych tam informacji wynika, że odpowiedź na pytanie, ile kosztuje bilet do Klementinum w 2023 roku to odpowiednio: 

  • 300 CZK za bilet normalny (58,47 złotych) 
  • 200 CZK za bilet zniżkowy (około 39 złotych) – ulga obejmuje dzieci w wieku 6-15 lat, studentów do 26 roku życia i seniorów powyżej 65 lat. Dzieci do 5 lat mogą wejść do muzeum za darmo
  • 650CZK (około 130 złotych) za bilet rodzinny dedykowany dla dwóch dorosłych i maksymalnie 4 dzieci 

Podane ceny są rabatowane o 10% w przypadku zakupu biletów on-line. Zwiedzanie trwa około 50 minut. Jeżeli zastanawiasz się, jakie są godziny otwarcia Klementinum w Pradze, już śpieszymy z odpowiedzią – od kwietnia do września muzeum jest czynne codziennie od 9:00 do 21:00. Bilety do Klementinum w Pradze w 2023 roku są o 50% tańsze w pierwszej godzinie po otwarciu. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz