7 powodów by lecieć do Paryża w Zimie. Grudzień, styczeń czy luty? - BelSole

7 powodów by lecieć do Paryża w Zimie. Grudzień, styczeń czy luty?

Chcecie lecieć do Paryża w zimie? Nie wiecie jaki miesiąc wybrać w Paryżu, grudzień, styczeń czy może luty? Oto, 7 powodów by wybrać właśnie Paryż w zimie, w ten piękny romantyczny okres.

Przygotowaliśmy dla Was 7 powodów dla jakich warto lecieć do Paryża w Zimie, zapraszamy!

Święta Bożego Narodzenia w Paryżu

jarmark bozonarodzeniowy Paryz

Chyba nie ma bardziej magicznego okresu na wycieczkę do Paryża, aniżeli okres świąteczny i święta Bożego Narodzenia w Paryżu. Znajdziecie tutaj wiele Jarmarków Bożonarodzeniowych, między innymi Kiermasz przy Hôtel de Ville,  La Magie de Noel przy ogrodach Tuileries, obok Katedry Notre Dame oraz pod Wieżą Eiffla. Oczywiście to nie wszystkie jarmarki bożonarodzeniowe, zobaczcie także choinkę pod katedrą!

Światełka bożonarodzeniowe najlepiej zobaczyć na Champs Élysées, Avenue Montaigne lub na placu Vendome.

 

Zakupy w Paryżu, przeceny

Paryż zakupy

Oczywiście nie mówimy o zakupach zaraz przed świętami, chyba, że chodzi o zakupy lokalnych produktów czy pamiątek z wycieczki. Jak zależy Wam na przecenach i zakupach ciuchowych czy to perfumowych – poczekajcie na okres poświąteczny i końcówkę grudnia lub styczeń. Kupicie wtedy najlepsze produkty w najlepszych cenach w galeriach i outletach.

 

Romantyczna pora roku, miasto świateł

romantyczny Paryż

Paryż to miasto świateł, miasto kochanków i miłości. Dlatego warto wybrać się z ukochaną osobą lub przemyśleć, że Paryż to dobre miejsce na oświadczyny. Przypominamy, że w zimie – w lutym, są walentynki ❤️, w Paryżu będą wyjątkowe. Paryż to miasto pełne dobrych restauracji dobrych na romantyczną kolację. Omijajcie jednak najpopularniejsze miejsca jeśli nie lubicie tłumów!

 

Taniej w Paryżu

Okres Świąt Bożego Narodzenia to oczywiście sezon wysoki, ale już trochę później – możecie znaleźć tańsze noclegi oraz bilety do Paryża. Paryż jest drogim miastem i możecie przyoszczędzić tu i ówdzie lecąc w lutym zamiast grudnia. Dla porównania, noclegi które znaleźliśmy na znanym portalu są tańsze 2 lub nawet 3 razy w lutym, aniżeli w grudniu. Z 1200 PLN do prawie 560 PLN za nocleg dla dwóch osób!

 

Mniejsze tłumy, mniej turystów

ile turystó w Paryżu
Oficjalne dane miasta

Paryż to popularne miasto, bardzo! Zwłaszcza w grudniu – ale są miesiące gdzie jest ich mniej. Turystów zagranicznych i krajowych w Grudniu w Paryżu jest około dwa razy tyle co w lutym. Oznacza to tylko tyle, że na ulicach w Paryżu tłumy będą zdecydowanie mniejsze, jeśli nie lubicie innych turystów. Podobnie zresztą jest w Rzymie w zimie.

 

Łyżwy w Paryżu w Grand Palais

grand palais des glaces

Paryżanie kochają łyżwy w zimie i kochają tak spędzać wolny czas w Paryżu. Znajdziecie tutaj parę wartych uwagi lodowisk w centrum, gdzie też oczywiście pożyczycie łyżwy. Najciekawszym miejscem jest Grand Palais blisko Chams-Elysees. To największe lodowisko na świecie! Cena za wejście na lodowisko to 20 EUR rano i 29 EUR wieczorem, dzieci płacą 12 EUR. Lepiej zabookwać wejście wcześniej tutaj: Innymi miejscami są ogrody Tuileries(10 EUR za dorosłą osobę, 6 EUR za dziecko), Galeria Lafayette na dachu(darmowe wejście).

 

Miasto muzeów

Co robić w zimie w Paryżu? Jeśli w ostateczności pogoda będzie zła, to w Paryżu macie pełno atrakcji 'pod dachem’. Jest tutaj mnóstwo muzeów, które warto odwiedzić, a nawet trzeba. Co należy zobaczyć, jakie muzeum w Paryżu? Louvre, Musee d’Orsay, centrum Pompidou czy Musee Rodin. Do tego znajdziecie tutaj wiele miejsc w których oczywiście można się schować przed deszczem lub śniegiem, takich jak dobre restauracje, wystawy, galerie handlowe.

 

Pogoda w Paryżu w zimie w grudniu

grudzien w Paryzu

Jaka jest pogoda w grudniu w Paryżu? Różnie, jest deszczowo, temperatury wahają się od 6 do 11 stopni Celsjusza. Może więcej padać pod koniec miesiąca, macie małe szanse na śnieg na święta – niestety. Weźcie parasol! Zobaczcie też dlaczego warto lecieć do Paryża w grudniu.

 

Pogoda i temperatura w styczniu

styczeń w Paryzu

Pogoda w styczniu w Paryżu w następnym roku może do złudzenia przypominać pogodę z grudnia. Sporo deszczu, temperatury od 3 do 11 stopni Celsjusza, lekkie przymrozki w nocy. Oczywiście, ciężko o śnieg – może popadać w nocy.

 

Luty w Paryżu, jaka pogoda?

luty w Paryżu

Zima w Paryżu? Została nam pogoda w lutym. Będzie trochę chłodniej na początku miesiąca bo około 3 do 5 stopni Celsjusza do około 10 stopni Celsjusza pod koniec lutego. Trochę popada, ale raczej nie śniegu. W nocy mogą być lekkie przymrozki. Jaka jest pogoda w Walentynki w Paryżu ❤️? Prawdopodobnie będzie w okolicach 5 do 7 stopni Celsjusza, chociaż głowy nie dajemy 🙂

Jeśli nadal zadajecie sobie pytanie co robić w Zimie w Paryżu, to spokojnie – bo wydarzeń kulturalnych jest sporo. Warto lecieć do Paryża w Zimie, czy to grudniu, styczniu czy lutym. Polecamy!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz