Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne do Albanii? Cena w 2023 roku - ubezpieczenie turystyczne i zdrowotne Albania - BelSole

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne do Albanii? Cena w 2023 roku – ubezpieczenie turystyczne i zdrowotne Albania

Albania cieszy się rosnącą popularnością wśród polskich turystów. Wiele osób na etapie planowania podróży do tego kraju zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie podróżne do Albanii w 2023 roku. W naszym artykule sprawdzimy ceny ubezpieczenia turystycznego i zdrowotnego w Albanii w 2023 roku. Zapraszamy do lektury.

Uwaga, tekst ten NIE JEST SPONSOROWANY! Więc możecie spodziewać się w pełni obiektywnych informacji 🙂

 

Albania ubezpieczenie zdrowotne i turystyczne – cena w 2023 roku

 

Rozważając kwestie tego, ile kosztuje ubezpieczenie podróżne do Albanii w 2023 roku, w pierwszej kolejności należy zrozumieć, dlaczego jest ono aż tak ważne. Kwestia jest prosta – w Albanii nie działa ubezpieczenie zdrowotne Ekuz, co oznacza, że ewentualne koszty leczenia w większości przypadków ponoszone są przez turystów.  

Cena ubezpieczenia turystycznego do Albanii w 2023 roku zależy od kilku czynników. Do najważniejszych należą m.in. kwota, na jaką pokryte są koszty leczenia, wysokość NNW(następstw od niebezpiecznych wypadków) oraz to, czy pakiet obejmuje ubezpieczenie od wypadków poniesionych wskutek uprawiania sportów ekstremalnych. 

Możemy zatem przejść do najważniejszego zagadnienia – ile kosztuje ubezpieczenie podróżne do Albanii?Cena w 2023 roku zaczyna się od kwoty niespełna 4 złotych dziennie za osobę w przypadku polis zapewniających pokrycie kosztów leczenia na poziomie niespełna 100 tysięcy złotych. W granicach 5-6 złotych możemy kupić ubezpieczenie turystyczne do Albanii, które umożliwi leczenie kosztujące nawet 200 tysięcy złotych. 7 zł to cena ubezpieczenia podróżnego do Albanii w 2023 roku, które zawiera dodatkowo wyższe NWW, a także ubezpieczenie bagażu czy sprzętu sportowego. 

Na koniec rozważmy jeszcze, ile kosztuje ubezpieczenie podróżne do Albanii dla osób chcących uprawiać sporty ekstremalne. W tym wypadku cena ubezpieczenia turystycznego i zdrowotnego do Albanii w 2023 roku oscyluje w granicach 20-30 zł.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz