Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne do Chorwacji? Ubezpieczenie turystyczne Chorwacja - cena w 2023 roku  - BelSole

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne do Chorwacji? Ubezpieczenie turystyczne Chorwacja – cena w 2023 roku 

Chorwacja od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych dla polskich turystów. Wiele osób wyjeżdżając na wakacje, szuka dobrego ubezpieczenia, które zapewni im spokojny i pozbawiony stresu pobyt za granicą. Z tego powodu sprawdzimy, ile kosztuje ubezpieczenie podróżne do Chorwacji. Przeczytaj nasz materiał, aby dowiedzieć się więcej na temat zagadnienia “ubezpieczenie turystyczne Chorwacja – cena w 2023 roku”. 

Ubezpieczenie turystyczne Chorwacja – od czego zależy cena w 2023 roku? Co wpływa na to, ile kosztuje ubezpieczenie podróżne do Chorwacji w 2023 roku?

Zanim odpowiemy na najważniejsze pytanie, tj. ile kosztuje ubezpieczenie podróżne do Chorwacji, zwróćmy uwagę na czynniki, które wpływają na jego koszt. Cena ubezpieczenia turystycznego do Chorwacji w 2023 roku zależy m.in. od kwoty przyznanej na leczenie w razie konieczności udzielenia pomocy medycznej, a także od NWW, czyli tzw. następstw od niebezpiecznych wypadków. 

Na to, ile kosztuje ubezpieczenie podróżne do Chorwacji w 2023 roku wpływa również planowana przez nas forma aktywności. Jeśli celem naszego wyjazdu jest spokojny odpoczynek lub zwiedzanie, spokojnie możemy wybrać nieco tańszy pakiet. Natomiast w sytuacji gdy planujemy uprawianie sportów ekstremalnych, warto wybrać polisę, która pokryje leczenie poniesionych w ten sposób urazów. 

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne do Chorwacji? Ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji – cena w 2023 roku. 

Przyszła już pora, by odpowiedzieć na najważniejsze pytania tego materiału – ile kosztuje ubezpieczenie podróżne do Chorwacji?

Ceny ubezpieczenia podróżnego do Chorwacji w 2023 roku zaczynają się odi około 4 złotych za dzień. Tego typu pakiety obejmują stosunkowo niskie NWW na poziomie 10-15 tysięcy złotych, a pokrywane przez nie koszty leczenia nie przekraczają 100 tysięcy złotych. Nieco wyższy pakiet ubezpieczenia można nabyć za około 5-7 złotych dziennie – w takim wypadku otrzymujemy NWW na poziomie 20-30 tysięcy złotych, a koszty leczenia obejmują kwotę do 300 tysięcy złotych. W przypadku ubezpieczeń o wartości 9-10 złotych dziennie, NWW może wzrosnąć do 50 tysięcy złotych, a koszty leczenia w ramach polisy wyniosą nawet 500-600 tysięcy złotych.

Wspomniane wyżej ubezpieczenie jest dedykowane dla osób nastawionych na spokojny odpoczynek i zwiedzanie. Cena ubezpieczenia podróżnego do Chorwacji w 2023 roku dla osób planujących uprawiać sporty ekstremalne zaczynają się od 14 złotych dziennie. Oprócz wyższego NWW i większych kosztów leczenia, tego typu polisy zapewniają dodatkową opiekę w przypadku urazów doznanych podczas uprawiania sportu. Najdroższe ubezpieczenia dla turystów nastawionych na uprawianie sportów ekstremalnych to wydatek około 30-35 złotych dziennie. Tego typu pakiety oferują zazwyczaj znaczne wyższe NWW i koszty leczenia a także dodatkowe usługi, takie jak OC sportowe czy zabezpieczenie kosztów ratownictwa.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz