Wieże w Bolonii. Ile kosztuje bilet w 2023 roku? - BelSole

Wieże w Bolonii. Ile kosztuje bilet w 2023 roku?

Bolonia jest jednym z najpiękniejszych miast na północy Włoch. Jest ona również często odwiedzana przez naszych rodaków ze względu na wiele bezpośrednich lotów z Polski. Największą atrakcją tego miasta są zdecydowanie wieże, na które można wyjść, a z nich rozciąga się fenomenalny widok na miasto. Ile kosztuje bilet na wieże w Bolonii w 2023 roku? Jakie są ceny? Sprawdźcie to w tym artykule.

 

 

Dwie wieże w Bolonii bilet

 

Due Torri ( z wł. „Dwie wieże” ) to najbardziej znany symbol Bolonii. Najpopularniejszą oraz najwyższą jest Wieża Asinelli, o wysokości ponad 97 metrów, z której widoki występują na wielu fotografiach i pocztówkach. Wyjście nie jest trudne, jednak stopnie są wąskie, co może nieco utrudniać wchodzenie osobom starszym lub małym dzieciom. Do pokonania jest prawie 500 stopni, co nie powinno sprawić problemu przeciętnej osobie. Natomiast na samej górze, czeka na Was najpiękniejsza panorama miasta. Budynki zbudowane są z czerwonej cegły oraz czerwonych dachówek, co daje niesamowity klimat „czerwonego miasta”. Druga wieża, jest znacznie niższa i ma prawie 50 metrów wysokości. Torri Garisenda, bo tak się ona nazywa, posiada znacznie łatwiejsze wejście, ze względu na mniejszą liczbę stopni, a widok wciąż robi wrażenie. Co ciekawe, to właśnie ona jest najbardziej krzywą wieżą we Włoszech, ponieważ obecnie jej nachylenie wynosi więcej, niż nachylenie Krzywej Wieży w Pizie.

 

Ile kosztuje wejście na Dwie Wieże w Bolonii?

 

Bilet wstępu kosztuje 5 EUR lub 3 EUR dla osób poniżej 12 r.ż oraz powyżej 65 r.ż. , a wejścia są co 15 min od godziny 10:00 do 17:00 codziennie. Aby zdobyć bilety należy odpowiednio wcześniej kupić je online, ponieważ wymagana jest rezerwacja.

Podsumowując, czy warto wydać taką kwotę na bilety? Uważamy, ze jak najbardziej tak. Z uwagi na to, że Bolonia posiada wspaniałą i ciekawą architekturę, którą najlepiej jest ujrzeć z góry. Nie jest to wygórowana kwota za największą atrakcję miasta, a wspomnienia z takiego wypadu zostają jeszcze na długo. Natomiast jeśli macie trochę wolnego czasu, to zdecydowanie polecamy wycieczkę do Florencji, To stolica Toskanii, która Was zachwyci!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz