Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Alanya? Cena. Wypożyczalnia samochodów w Alanya - BelSole

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Alanya? Cena. Wypożyczalnia samochodów w Alanya

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Alanya? – często zastanawiają się turyści odwiedzający to miasto. Alanya to zdecydowanie jedno najpopularniejszych wśród zagranicznych gości miast na terenie Turcji, a wielu z nich chce poruszać się nie tylko w jego obrębie, ale również zwiedzić okoliczne zakątki. Dlatego w tym artykule sprawdzimy, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Alanya.

 

Wypożyczalnia samochodów Alanya – o czym warto pamiętać? 

 

Na fakt, ile kosztuje wypożyczenie samochodów w Alanya, wpływa bardzo wiele czynników. Na początek warto pamiętać, że w mieście tym działa wiele wypożyczalni, co daje możliwość wyboru odpowiedniego pojazdu spośród bardzo dużej floty aut. Wypożyczalnie samochodów w Alanya są zazwyczaj ulokowane w pobliżu ścisłego centrum miasta, co ułatwia dojazd na miejsce. 

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać w przypadku wypożyczenia samochodów w Alanya. Po pierwsze, spora część wypożyczalni samochodów w Alanya wymaga opłacenia kaucji zwrotnej, która w zależności od samochodu może wynieść kilkaset euro. Istotną kwestią jest również fakt wyposażenia pojazdów – większość wypożyczalni samochodów w Alanya dysponuje dodatkami takimi jak fotelik dla dziecka czy nawigacja GPS, jednak zazwyczaj kosztują one około 150-300 złotych. Na koniec, warto pamiętać, że niektóre wypożyczalnie samochodów w Alanya mogą pobierać dodatkowe opłaty od kierowców znajdujących się poza przedziałem wiekowym 26-65 lat. 

 

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Alanya?

 

Na to, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Alanya, wpływa kilka podstawowych czynników. Przede wszystkim wypożyczalnie samochodów Alanya oferują różne klasy pojazdów – od czteroosobowych mini do znacznie większych suv-ów i vanów. Istotną rolę odgrywa też termin w którym decydujemy się na wynajem samochodu. Aby wyczerpująco odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Alanya, sprawdzimy ceny w marcu i lipcu. 

Zacznijmy od tego pierwszego przypadku. Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Alanya w lipcu? Ceny niewielkich mini zaczynają się od 1600 złotych za tydzień (około 230 złotych dziennie), a większe pojazdy, takie jak mini vany czy suv-y można wynająć za około 2220-2500 złotych tygodniowo (około 315-360 złotych dziennie). Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Alanya poza sezonem, np. w marcu? Tu ceny za najmniejsze pojazdy zaczynają się od przedziału 700-900 złotych za tydzień, a większe i bardziej pakowne samochody można wynająć od 1100 do około 2000 tysięcy złotych za tydzień. Warto również pamiętać, że ceny te często nie obejmują dodatkowo i przydatnego w awaryjnych sytuacjach ubezpieczenia, które należy dokupić osobno. 

Szukając ofert wypożyczenia samochodu w Alanya, najłatwiej skorzystać z profesjonalnych porównywarek cen zamieszczanych przez różne wypożyczalnie. Jedną z najpopularniejszych znajdziecie tutaj.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz