[RADY] Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Korfu? Wypożyczalnie na Korfu. Wynajem ceny w 2023 roku - BelSole

[RADY] Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Korfu? Wypożyczalnie na Korfu. Wynajem ceny w 2023 roku

Korfu to jedna z najpiękniejszych greckich wysp, a turyści odwiedzający to miejsce często nie chcą ograniczać się do leniwego wypoczynku na plaży. W bardziej aktywnym zwiedzaniu wyspy z pewnością może pomóc samochód. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Korfu. Bazując na własnych doświadczeniach, sprawdzimy kiedy wynajem jest opłacalny, a po lekturze artykułu będziesz już wiedział, jakie są ceny w wypożyczalniach samochodu na Korfu.

Cena wypożyczenia samochodu na Korfu – od czego zależy? 

Rozważając to, ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Korfu, warto mieć na uwadze, że na ostateczną cenę wpływa kilka czynników. Przede wszystkim, oferta wypożyczalni samochodów na Korfu jest bardzo rozległa, co uniemożliwia nam wypożyczenie różnych klas pojazdów. Nie ulega wątpliwości, że niewielkie miejskie smarty będą znacznie tańsze niż duże samochody rodzinne. W kontekście tego, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Korfu warto też pamiętać, że biznes ten jest sezonowy, a największy popyt na usługi wypożyczalni można zauważyć w miesiącach wakacyjnych, co wpływa na konkretną cenę. Turyści, którym zależy na tańszym wyjeździe, powinni rozważyć zwiedzanie Korfu w miesiącach jesiennych i zimowych – podczas naszych wizyt na Korfu już kilkukrotnie przekonaliśmy się, że różnice cenowe potrafią być naprawdę znaczące! 

Ile kosztuje wypożyczenie samochodów na Korfu w sezonie letnim? 

W ciągu ostatnich lat dwukrotnie odwiedziliśmy Korfu w sezonie letnim. Podczas pierwszej z naszych wizyt, postanowiliśmy dokładnie zwiedzić wyspę. Koszty wynajmu, jakie wtedy ponieśliśmy, stanowiły ⅓ naszego wakacyjnego budżetu. W tym sezonie chcąc wynająć pojazd, również musimy liczyć się ze znacznymi wydatkami. 

plaża Korfu

W sezonie letnim koszty wynajęcia niedużego, czteroosobowego samochodu (np. Fiata Pandy albo Citroena C3) zaczynają się od kwoty 1050-1100 złotych za tydzień. Cena większego samochodu na Korfu, takiego jak Suv czy Kombi, rozpoczyna się od kwot w przedziale 1300-1500 złotych za tydzień. Jeżeli natomiast planujemy wyjazd dużą paczką znajomych i na potrzeby transportu będziemy potrzebowali większego samochodu typu Van, będziemy musieli zapłacić około 3700-4000 złotych. 

W kontekście tego, ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Korfu, należy również pamiętać, że w przypadku wielu wypożyczalni kwoty widoczne na stronach wyszukiwarek zawierają bardzo ograniczone ubezpieczenie lub nie maja go wcale. Bazując na naszym doświadczeniu, polecamy jednak rozważyć opcję zakupu ubezpieczenia – greccy kierowcy mają dość “liberalne” podejście do zasad ruchu drogowego, w efekcie czego na drodze może dochodzić do różnych niebezpiecznych sytuacji. Koszt dodatkowego ubezpieczenia w zależności od klasy pojazdu i wybranej opcji zamyka się zwykle w przedziale 25-70 złotych. Pamiętajcie również, że na to, ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Korfu, wpływa również dodatkowe wyposażenie samochodu. Wszystkie dodatki, takie jak foteliki dla dziecka, dodatkowy bagażnik, czy nawigacja GPS to koszt kilku euro dziennie (ze zwiększoną opłatą spotkamy się również, gdy zadeklarujemy, że pojazd będzie prowadzony przez więcej niż jedną osobę). 

Przykładowa wypożyczalnia samochodu na Korfu.

 

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Korfu poza sezonem letnim? 

Gdy pierwszy raz odwiedziliśmy tę wyspę późną jesienią, byliśmy zszokowani, jak duże mogą być różnice w cenie wynajmu samochodu na Korfu w przeciągu zaledwie kilku miesięcy. Po krótkich poszukiwaniach wypożyczyliśmy samochód za prawie 3 razy niższą cenę niż w sezonie letnim! Tendencja ta widoczna jest również obecnie. Przykładowo, jeżeli zastanawiacie się, ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Korfu w październiku, to mamy dobrą wiadomość – najtańsze czteroosobowe pojazdy znajdziecie już za 350-400 złotych za tydzień w wersji podstawowej! Cena wypożyczenia samochodu typu kombi na Korfu jesienią to zazwyczaj 450-600 złotych tygodniowo, a większe suvy można wynająć już za 750 złotych tygodniowo (oczywiście, podobnie jak w przypadku sezonu letniego, w wielu przypadkach do tej kwoty należy doliczyć ubezpieczenie i koszt dodatkowego wyposażenia). Jak widać, to ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Korfu w dużej mierze zależy od planowanego terminu wyjazdu. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz