Ile leci się do Nowej Zelandii. Nowa Zelandia, czas lotu - BelSole

Ile leci się do Nowej Zelandii. Nowa Zelandia, czas lotu

Nowa Zelandia jest jednym z najpiękniejszych zakątków na ziemi, a wyjątkowa atrakcyjność turystyczna tego kraju sprawia, że chce go odwiedzić wiele osób. Niewielu z nich zdaje sobie sprawę, jak dużym logistycznym wyzwaniem jest taka podróż. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, ile leci się do Nowej Zelandii z Polski. Zapraszamy do lektury wszystkich, którzy chcą wiedzieć, jaki jest czas lotu do Nowej Zelandii? 

Ile leci się do Nowej Zelandii? Odległość Polski o Nowej Zelandii

Zanim odpowiemy na pytanie o to, ile trwa lot z Polski do Nowej Zelandii, sprawdźmy, jaka odległość dzieli te kraje. A ta jest niebagatelna, bo wynosi aż 17,800 kilometrów. Nie może więc dziwić, że nawet pokonanie tej odległości bezpośrednim połączeniem samolotowym to konieczność wielogodzinnej podróży. 

I tu właśnie jest pies pogrzebany. W kontekście tego, ile leci się do Nowej Zelandii należy pamiętać, że w Polsce nie ma żadnych połączeń bezpośrednich do tego odległego kraju. Turyści udający się w tak odległą podróż  muszą liczyć się z koniecznością przesiadki, a w niektórych wypadkach nawet dwóch, co znacząco wpływa na czas podróży. 

 

Czas lotu do Nowej Zelandii

Jak łatwo się domyślić, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, ile trwa czas lotu z Polski do Nowej Zelandii. W dużym stopniu zależy to od wybranego przez nas połączenia, miejsca, w którym odbywa się przesiadka, czasu między połączeniami, a także koniecznością oczekiwania na kolejny lot. 

Wiele źródeł podaje, że średni czas lotu do Nowej Zelandii rozpoczynającego się w Warszawie, a kończącego się w Auckland, wynosi około 29,5 godziny. Jednym z najkrótszych połączeń jest to, które zawiera przesiadkę na lotnisku Hamad w Katarze. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy czas podróży przeciągnie się do nawet 40 godzin! 

Ile leci się do Nowej Zelandii z innych miast niż Warszawa? Pokonanie dystansu na trasie Wrocław-Auckland zajmuje zazwyczaj prawie 30 godzin, lot z Gdańska to przeszło 31 minut, a lot startujący w Katowicach potrwa nawet 47 godzin. Niezależnie od tego, jakie połączenie wybierzemy, czas lotu do Nowej Zelandii idealnie odda przysłówek “długo”.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz