Kiedy jest olimpiada letnia 2024 w Paryżu? Kiedy się zaczyna? Daty - BelSole

Kiedy jest olimpiada letnia 2024 w Paryżu? Kiedy się zaczyna? Daty

Letnie igrzyska olimpijskie to długo wyczekiwane przez wszystkich kibiców święto sportu. Odbywająca się co cztery lata impreza rozbudza emocje na całym świecie. Z racji tego, że kolejna odsłona już za rok, w naszym materiale sprawdzimy, kiedy jest letnia olimpiada 2024 w Paryżu. Nie możesz doczekać się tego wydarzenia, a może planujesz już swój urlop w ten sposób, by móc na żywo podziwiać zmagania najlepszych sportowców? W takim wypadku koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Po jego lekturze nie będziesz miał już wątpliwości, jaki jest dokładny termin igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu. 

Kiedy są Igrzyska Olimpijskie w Paryżu?

Aby nie trzymać Was w niepewności, od razu odpowiedzmy na najważniejsze pytanie tego materiału, a więc kiedy jest letnia olimpiada 2024 w Paryżu. Jak sama nazwa wskazuje, zmagania sportowców odbywają się latem i nie inaczej jest w przypadku imprezy rozgrywanej w stolicy Francji. Dokładny termin olimpiady 2024 w Paryżu jest następujący: otwarcie imprezy odbędzie się 26 lipca, a jej uroczyste zakończenie nastąpi 11 sierpnia 2024 roku. Kibiców czekają więc przeszło dwa tygodnie sportowych emocji na najwyższym światowym poziomie. W tym miejscu dodajmy, że areną najważniejszych starć będzie legendarny stadion  Stade de France, który może pomieścić ponad 80 tysięcy kibiców. Oficjalna decyzja o przyznaniu stolicy Francji prawa do organizacji igrzysk olimpijskich w 2024 roku zapadła 13 września 2017 roku.

 

Igrzyska olimpijskie w Paryżu w liczbach

Skoro już wiesz, kiedy jest letnia olimpiada 2024 w Paryżu, warto poznać nieco więcej szczegółów na temat tej międzynarodowej imprezy. Zacznijmy od tego, że na kibiców czeka wówczas prawdziwa uczta – najlepsi sportowcy świata będą bowiem rywalizowali w 38 dyscyplin sportu, wśród których nie zabraknie tych najpopularniejszych, takich jak tenis, siatkówka, piłka nożna czy lekkoatletyka. Przyszłoroczne zmagania będą trzydziestą trzecią letnią olimpiadą. Co ciekawe, Paryż zaliczy tu swojego rodzaju hat tricka, po raz trzeci organizując imprezę tej rangi (w stolicy Francji letnie igrzyska olimpijskie odbywały się już w roku 1900 i 1924). 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz