Ile leci się z Polski do Meksyku? Czas lotu Meksyk - BelSole

Ile leci się z Polski do Meksyku? Czas lotu Meksyk

Meksyk zachwyca turystów swoją unikalną kulturą, imponującymi zabytkami, a także egzotycznym klimatem. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się odwiedzić ten kraj. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, ile leci się z Polski do Meksyku. Planujesz taką podróż? Koniecznie zapoznaj się z tym wpisem. Po jego lekturze będziesz wiedział już, ile trwa lot z Polski do Meksyku – zarówno w sytuacji, gdy decydujesz się na wyjazd zorganizowany z biurem podróżym, jak i wtedy, gdy planujesz wycieczkę na własną rękę. Zapraszamy. 

Ile leci się z Polski do Meksyku? Lot czarterowy

Na to, ile trwa lot z Polski do Meksyku, kluczową rolę ma to, w jaki sposób planujesz zorganizować swój wyjazd. Rozważmy pierwszy przypadek, w którym korzystasz z tzw. lotu czarterowego, a więc organizowanego bezpośrednio przez biuro podróży. Na czas lotu z Polski do Meksyku bez wątpienia wpływa odległość między obiema krajami, która wynosi prawie 10 000 kilometrów. 

Skorzystanie z lotu czarterowego pozwala na bezpośrednią podróż z Polski do jednego z meksykańskich lotnisk w około 10 godzin. Tego typu podróże rozpoczynają się m.in. na lotniskach w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach. Oczywiście, czas lotu z Polski do Meksyku może różnić się w zależności od docelowego lotniska w kraju Azteków, a także panujących warunków atmosferycznych.  

Ile trwa lot z Polski do Meksyku? Lot rejsowy 

W kontekście tego, ile leci się z Polski do Meksyku, w sytuacji, gdy planujesz wyprawę na własną rękę i bez wsparcia biura podróży, powinieneś wiedzieć przede wszystkim jedno – z naszego kraju nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego do państwa ze stolicą w Mexico City. Turyści planujący indywidualny wyjazd muszą więc liczyć się z koniecznością przesiadki, co w naturalny sposób wpływa na czas lotu z Polski do Meksyku. 

Zatem, ile leci się z Polski do Meksyku? To zależy od wybranego połączenia, ale podróż może potrwać od kilkunastu do niemal trzydziestu godzin. Jednym z najszybszych połączeń jest lot szwajcarskimi liniami Swiss, którego punktem startowym jest Warszawa, a miejscem docelowym – meksykańskie Cancún. Przesiadka odbywa się na lotnisku w Zurychu, a łączny czas podróży wynosi około 14,5 godziny. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz