Czy do Dominikany potrzebny jest paszport? Jakie dokumenty są potrzebne w Dominikanie? - BelSole

Czy do Dominikany potrzebny jest paszport? Jakie dokumenty są potrzebne w Dominikanie?

Wyjazd do odległego i egzotycznego państwa wiąże się z koniecznością spełnienia wielu formalności, a jedną z najważniejszych kwestii jest określenie, jakie dokumenty są niezbędne do przekroczenia granicy danego kraju. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, czy do Dominikany potrzebny jest paszport. Koniecznie zapoznaj się z artykułem, jeżeli w najbliższym czasie planujesz wyjazd. Dowiesz się z niego, jakie dokumenty są potrzebne w Dominikanie. 

Czy do Dominikany potrzebny jest paszport? 

Zacznijmy od kwestii podstawowej dla osób, które zastanawiają się, jakie dokumenty są potrzebne w Dominikanie. Aby przekroczyć granicę z Dominikaną niezbędny jest paszport lub paszport tymczasowy. Zatem odpowiedź na tytułowe pytanie, tj. “Czy do Dominikany potrzebny jest paszport” jest twierdząca. W tym kontekście warto też pamiętać, że ważność paszportu musi wynosić przynajmniej 6 miesięcy od momenty zakończenia podróży. Wspomniana zasada obowiązuje od 1 maja tego roku – do 31 kwietnia obywatele wszystkich narodowości udający się na terytorium Dominikany mogli wjechać, gdy  posiadali paszport ważny w momencie wjazdu, a pobyt w tym kraju nie mógł przekroczyć ważności dokumentu. W tym momencie zasady są nieco ostrzejsze. 

Skoro już wiesz, czy do Dominikany potrzebny jest paszport, możesz zapytać, jak wygląda kwestia z dowodem osobistym. Niestety, ten dokument nie wystarczy do wjazdu do Dominikany – bezapelacyjnie niezbędny jest paszport. 

 

Wiza w Dominikanie, czy jest potrzebna? 

Jeżeli zastanawiasz się, jakie dokumenty są potrzebne w Dominikanie, może pojawić Ci się w głowie pytanie o wizę. Dlatego od razu uspokajamy – od obywateli polskich wjeżdżających na terytorium Dominikany nie wymaga się wizy wjazdowej. W ramach spełnienia formalności możesz zostać wezwany do okazania biletu powrotnego, a także udowodnienia, że dysponujesz środkami finansowymi niezbędnymi do opłacenia dowodu. Od turystów wymaga się też zameldowania się w miejscu pobytu.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz