Ile trwa lot do Turcji? - BelSole

Ile trwa lot do Turcji?

Turcja ma wszystko, co potrzebne, aby urlop się udał: piaszczyste, szerokie plaże, ciepłe turkusowe morze, krajobrazy zapierające dech w piersiach i pyszne jedzenie. Wybieracie się pierwszy raz do Turcji? To z pewnością jesteście ciekawi, ile trwa lot do Turcji?

Gdzie leży Turcja?

Turcja położona jest na styku Europy i Azji. Część europejska stanowi 3% powierzchni kraju, a reszta, czyli 97% zajmuje półwysep Azji Mniejszej. Kraj otaczają 4 morza: Śródziemne, Egejskie, Czarne i Marmara. Turcja w Europie graniczy z Bułgarią i Grecją, w Azji z Syrią, Irakiem, Iranem, Azerbejdżanem, Armenią i Gruzją.

Ile trwa lot do Turcji?

Jeśli kupiliście bilet w dwie strony do Turcji i z powrotem, to z pewnością zdziwiliście się, patrząc na godziny, że jeden lot jest dłuższy od drugiego. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Kilka lat temu kraj ten zrezygnował ze znany czasu. Teraz obowiązuje tylko i wyłącznie czas letni. Gdy lecicie do Turcji w lecie, to wysiadając z samolotu, musicie przestawić zegarki godzinę do przodu. Natomiast kiedy lecicie na wakacje zimą, to trzeba doliczyć 2 godziny. Dlatego wybierając godzinę lotu pod koniec października lub marca warto pamiętać o tej zmianie czasu.

W sezonie to Turcji wylecicie niemalże z każdego lotniska w Polsce. Oferty czarterów są z Wrocławia, Warszawy, Katowic, Krakowa, Poznania, Gdańska, Bydgoszczy, Rzeszowa, Łodzi oraz Szczecina. Lot może trwać od 3 do niecałych 4 godzin. Wszystko zależy od lotniska wylotu i przelotu. Na przykład: szacunkowy czas lotu bezpośredniego ze Szczecina do Alanya wynosi 3 godziny i 26 minut, a z Rzeszowa – 2 godziny i 41 minut. To znaczy, że lot trwa mniej więcej tyle samo co do Alicante, leżącym na hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca.

Pamiętajcie, że czas lotu liczy się od momentu rozpoczęcia kołowania na lotnisku startowym, do chwili wylądowania i podjechania samolotu pod bramki na lotnisku docelowym.

Ciekawostką jest, że loty na wschód, są przeważnie szybsze, niż te na zachód. Dzieje się tak, ponieważ najczęściej wiatry wieją z zachodu na wschód. Stąd lot do Turcji trwa krócej, bo samolot leci z wiatrem.

Jakie linie rejsowe latają do Turcji?

Jeśli nie chcecie do Turcji lecieć z wycieczką, to możecie wybrać linie rejsowe. Obecnie bezpośrednie loty oferują: Turkish Airlines, LOT, Corendon Airlines i SunExpress.​​

Sun Expres to wspólne przedsięwzięcie Turkish Airlines i Lufthansy, obsługuje regularne i czarterowy połączenia z Europą. Lata z Warszawy i Katowic do Antalyi i Izmiru. Corendon Airlines to turecka linia czarterowa, która ma regularne połączeni z Polski do Antalyi. Turkish Airlines lata z Warszawy do Stambułu oraz Antalyi. LOT zabierz nas tylko do Stambułu.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz