Pensja minimalna w Egipcie. Ile zarabia się w Egipcie w 2023 roku?  - BelSole

Pensja minimalna w Egipcie. Ile zarabia się w Egipcie w 2023 roku? 

Egipt każdego roku odwiedza wielu Polaków, a część z nich zapewne zastanawia się, jakie są warunki życia mieszkańców tego kraju. Kwestia tego, ile zarabia się w Egipcie z pewnością jest ciekawa dla wielu turystów, dlatego temat ten dokładnie wyczerpiemy w naszym artykule. Dowiecie się z niego, jaka jest aktualna pensja minimalna w Egipcie i jakie są różnice w zarobkach między Polską a Egiptem. Zapraszamy do lektury. 

Pensja minimalna w Egipcie. Najniższa krajowa w Egipcie – ile wynosi? 

Poruszając zagadnienie związane z tym,  ile zarabia się w Egipcie, warto na początek przyjrzeć się najniższemu wynagrodzeniu, jakie dopuszcza ustawa. Pensja minimalna w Egipcie od 1 stycznia 2023 roku wynosi 2700 funtów egipskich. I niech Was nie zmyli pierwszy człon waluty – jej  kurs jest zdecydowanie niższy niż w przypadku najbardziej rozpowszechnionych funtów egipskich. Pensja minimalna w Egipcie po przeliczeniu na złotówki wynosi zaledwie około 354 złotych (stan według kursów z 27 czerwca 2023). Dla porównania, od 1 lipca 2023 w najniższe wynagrodzenie w Polsce będzie wynosiło 3600 złotych brutto. Różnica jest więc ogromna. 

 

Średnie wynagrodzenie w Egipcie. Ile zarabia się w Egipcie?

W kontekście tego, ile zarabia się w Egipcie w 2023 roku, warto uwzględnić, że duża część mieszkańców Kraju Faraonów otrzymuje wyższe wypłaty niż minimalna krajowa. Branżowy serwis Salary Exprorer wskazuje, że średnie wynagrodzenie w Egipcie wynosi około 9 200 funtów egipskich (około 1206 złotych). W kontekście tego, ile zarabia się w Egipcie należy również pamiętać, że na terenie tego kraju występują lokalne różnice w wynagrodzeniach. W największych miastach, takich jak Kair czy Aleksandria, średnie zarobki są czasem nawet o kilka tysięcy funtów egipskich wyższe niż w przypadku mniejszych lub mniej rozwinięto biznesowo części kraju. 

Teraz już wiesz, ile zarabia się w Egipcie. Jak widać, zarówno minimalne wynagrodzenie w Egipcie, jak i średnie pensje w tym kraju są kilkukrotnie niższe niż w Polsce. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz