Ile zarabia się w Portugalii? Zarobki i minimalna pensja Portugalia 2022 i 2023 - BelSole

Ile zarabia się w Portugalii? Zarobki i minimalna pensja Portugalia 2022 i 2023

Pieniądz rządzi światem. Żeby mieć dużo pieniędzy, trzeba pracować, a za pracę otrzymywać odpowiednie wynagrodzenie. Ta stara jak świat prawda odnosi się również do Portugalii. Osoby interesujące się tym niezwykle ciekawym krajem leżącym na południu Europy, często zastanawiają się ile wynosi minimalna płaca w Portugalii oraz jaka jest średnia płaca w Portugalii. Przygotowaliśmy dla Was garść informacji dotyczących zarobków w Portugalii.

 

Jaka jest minimalna pensja w Portugalii? 

 

Minimalna stawka za pracę to rzecz, która wzbudza wiele kontrowersji w każdym kraju. W 2022 roku minimalna pensja w Portugalii ustanowiona przez rząd wynosi 822 EUR czyli około 3863 PLN. Minimalna płaca za miesiąc pracy w Portugalii to 822 EUR. Oznacza to, że minimalne roczne zarobki w Portugalii to 9864 EUR. Naturalnie, średnia pensja jest zdecydowanie wyższa od tej kwoty.

 

Ile zarabia się w Portugalii? Czy w Portugalii zarabia się dobrze? 

 

Średnia płaca za miesiąc pracy w Portugalii wynosi około 2750 EUR, czyli około 12 920zł. Oznacza to, że Portugalczycy zarabiają rocznie średnio 33 000 EUR. Wysokość wynagrodzenia w Portugalii naturalnie jest związana z doświadczeniem zawodowym oraz umiejętnościami osoby zatrudnionej na danym stanowisku.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz