Ile kosztuje dentysta we Włoszech? - BelSole

Ile kosztuje dentysta we Włoszech?

Jeśli musicie skorzystać z usług dentysty we Włoszech lub też po prostu zastanawiacie się ile kosztuje dentysta we Włoszech, ile stomatolog? Przygotowaliśmy dla Was specjalny poradnik i przewodnik po cenach usług dentystycznych we Włoszech.

Zacznijmy od tego, że opieka dentystyczna we Włoszech nie jest darmowa dla typowego Włocha czy turysty. Są jednak od tego wyjątki i specjalne grupy społeczne czy też grupy chorobowe zwolnione są z pewnych opłat za zabiegi i usługi dentystyczne, zależy to jednak od regionu – kto do takiej grupy może należeć.

Szanse na to, że we Włoszech będziesz mogła/mógł skorzystać z usług taniego dentysty są nikłe. Ile kosztuje dentysta we Włoszech? Jest drogo w porównaniu do Polskich cen – część z Włochów decyduje się na opiekę w pobliskich krajach, niektórzy nawet korzystają z usług dentystów w Chorwacji. Jednak wracając do cen dentystów we Włoszech, ile kosztuje stomatolog we Włoszech, lecimy z cenami:

 

Ceny u dentysty i stomatologa we Włoszech w 2022

Cennik ten oparliśmy o ceny usług dentystycznych w Rzymie oraz ceny u dentystów w Mediolanie. Oczywiście w mniejszych miastach mogą być one niższe:

 

Pierwsza wizyta u dentysty we Włoszech zazwyczaj jest darmowa lub kosztuje maksymalnie 70 EUR

Skaling to ceny w zakresie 40 – 80 EUR

Higiena i polerowanie zębów kosztuje zazwyczaj 50 EUR

Usunięcie zęba we Włoszech (od 1 do 7) to cena od 85 do 135 EUR w zależności od skomplikowania i ilości korzeni. Nie liczylibyśmy na mniej niż 85 EUR.

Usunięcie ósemki we Włoszech zwykłe to koszt zwykle w okolicach 190 EUR, skomplikowane usunięcie ósemki(na przykład z kości) to nawet 400 EUR lub więcej.

Wybielanie zębów we Włoszech nie jest tanie, bo kosztuje od taniej opcji za 95 EUR do sensownej za około 400 EUR

Wypełnienie i plomby we Włoszech kosztują od 90 EUR do 200 EUR, w zależności od wielkości i materiału kompozytu

Naprawa plomby kosztuje od 80 – 110 EUR.

Leczenie kanałowe we Włoszech kosztuje od 180 EUR za kanał do 300 EUR za więcej kanałów

Metalowo-ceramiczna korona zęba 300 EUR

Korona ceramiczna od 450 do 700 EUR

Korona z żywicy kosztuje od 95 EUR do 120 EUR

Tymczasowa korona zęba 160 EUR

Jak widzicie, ceny u dentystów we Włoszech są raczej wysokie i jest drogo w 2022 w porównaniu do cen stomatologów w Polsce. Jednak jeśli coś Was bardzo boli, czasami nie ma wyboru.

 

Cennik u dentysty i stomatologa we Włoszech

Pamiętajcie by zadzwonić wcześniej do wybranego włoskiego dentysty (lub polskiego we Włoszech) i upewnić się jakie są ceny w gabinecie dentystycznym. Usługa powinna podać Wam aktualny cennik usług dentystycznych i stomatologicznych we włoskim gabinecie.

 

Zobacz także:

 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz