Czy w Tunezji jest Sahara? Czy w Tunezji jest pustynia? - BelSole

Czy w Tunezji jest Sahara? Czy w Tunezji jest pustynia?

Wyprawa na pustynię to bez wątpienia unikalne doświadczenie. A co dopiero, gdy mówimy o Saharze, a więc największej pustyni świata. Jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów afrykańskich krajów jest Tunezja. “Czy w Tunezji jest Sahara?”- pytają osoby, które chcą doświadczyć niezapomnianej pustynnej przygody. Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule.

 

Przygoda na pustyni. Czy w Tunezji jest Sahara? 

 

Sahara to największa pustynia świata. Jej rozmiary sięgają astronomicznych 9 064 300 metrów kwadratowych. Sahara obejmuje swoim obszarem aż 11 afrykańskich państw. Natomiast czy w Tunezji jest Sahara? Na to pytanie możemy odpowiedzieć twierdząco. Tunezja jest bowiem jednym z państw, na którym rozpościera się największa pustynia świata. 

Sahara w Tunezji obejmuje obszar około 40 tysięcy kilometrów kwadratowych. Największa pustynia świata obejmuje południową część kraju. Północna część Tunezji jest bardziej zurbanizowana i to właśnie tam żyje większość mieszkańców kraju. Turyści zza granicy, którzy chcą doświadczyć pustynnego życia, powinni udać się na południe kraju. 

 

Sahara w Tunezji. Kiedy pojechać, jakie są najciekawsze atrakcje. Co zabrać na Saharę w Tunezji?

 

Skoro odpowiedzieliśmy już na pytanie, czy w Tunezji jest Sahara, przejdźmy do kilku praktycznych informacji dla turystów. Ważną rolę w przygotowaniach do wycieczki na pustynię jest ustalenie odpowiedniego terminu. Należy pamiętać, że na Saharze w Tunezji panują ekstremalnie wysokie temperatury. Z tego powodu doświadczeni podróżnicy sugerują, by odwiedzać Saharę w Tunezji od października do maja. Temperatury w miesiącach letnich mogą zbyt wysokie dla bardziej wrażliwych na upał turystów. Z kolei w grudniu i styczniu temperatura w nocy może spadać do zaskakująco niskich wartości. 

Wiemy już, że w Tunezji jest Sahara. Czy warto ją jednak zwiedzić? Sahara w Tunezji cechuje się unikatowym krajobrazem, który każdego roku przyciąga setki tysięcy odwiedzających ją turystów. Wysokie i wydmy i złocisty piasek zachwycają swoim majestatem. Na Saharzę w Tunezji znajduje się również majestatyczne słone jezioro Wielki Szott, największe na całej pustyni. Punktem obowiązkowym dla fanów sci-fi jest również wizyta w miejscowości Tatawin, gdzie kręcono kultowe sceny “Gwiezdnych Wojen”. 

A co zabrać na wycieczkę na Saharę w Tunezji? Słońce tam jest bezlitosne, dlatego warto zabrać ze sobą przewiewne i zakrywające całe ciało ubrania. Obowiązkowym punktem wyposażenia jest również kapelusz z szerokim rondem i dobrej jakości kosmetyki z wysokim filtrem UV. 

Skoro już wiesz, że w Tunezji jest Sahara, możesz rozpocząć przygotowania do swojej pustynnej przygody. Jeżeli słońce i upał nie są Ci straszne, Sahara w Tunezji na pewno zachwyci Cię swoim niepowtarzalnym klimatem. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz