Jak dojechać z Perugii do Asyżu? Dojazd Perugia Asyż - BelSole

Jak dojechać z Perugii do Asyżu? Dojazd Perugia Asyż

Asyż to włoskie miasteczko zlokalizowane na południowy wschód od Perugii, które znajduje się w regionie Umbria, w prowincji Perugia. Każdego roku odwiedzają go miliony pielgrzymów z całego świata, a to ze względu na fakt, iż to właśnie tutaj urodził się święty Franciszek uznawany za jednego z najsłynniejszych świętych kościoła Katolickiego. Jak dojechać z Perugii do Asyżu? Jak wygląda dojazd Perugia Asyż? Zapraszamy na przewodnik!

Asyż z Perugii

Zanim wyjaśnimy, jak dojechać z Perugii do Asyżu, przedstawiamy kilka najważniejszych faktów na temat tego malowniczego włoskiego miasteczka. Znane jest ono jako miejsce narodzin świętego Franciszka i świętej Klary. Asyż jest nazywany „sercem świata” lub „miastem pokoju”. To tutaj co roku odbywają się Światowe Dni Modlitw o Pokój, w czasie których wspólnie modlą się wyznawcy różnych religii. Najpopularniejszymi zabytkami Asyżu są Bazylika Matki Bożej Anielskiej, Bazylia świętego Franciszka, Bazylia świętej Klary 

 

Dojazd do Asyżu z Perugii

Perugia Asyż Dojazd

Jak dojechać z Perugii do Asyżu? Dzielący te miasta 18 km dystans najwygodniej pokonać pociągiem. Jednak pamiętajcie, że stacja nie jest w samym centrum starego miasta. Średni czas podróży pomiędzy Perugią a Asyżem to zaledwie 19 – 23 minut. Każdego dnia między tymi włoskimi miastami kursują około 21 pociągów. Pierwszy z nich odjeżdża o godzinie 05:52, ostatni — o 23:19. Przejazdy są obsługiwane przez popularnego we Włoszech operatora kolejowego Trenitalia. Bilety kupicie na stacji w kasach, automatach lub na stronie trenitalia.com. Dojazd do Asyżu z Perugii nie należy do kosztownych. Ceny biletów zaczynają się bowiem już od 3,40 EUR, bilety na pociągi Intercity kosztują ponad 8 EUR, ale umówmy się, lepiej kupić na zwykle regionalne. Możecie też kupić opcję Assisi Link za 4,70 EUR  i od razu dostaniecie w pakiecie bilet na autobus ze stacji w Asyżu – co polecamy najbardziej!

Ze stacji w Asyżu czeka Was teraz taxi lub bus, który dojeżdża do centrum starego miasta. Możecie kupić na niego bilet na miejscu lub jako bilet łączony na stacji (jeśli jest taka opcja) z biletem na pociąg – nazywa się to Assisi Link i kosztuje niewiele więcej niż zwykły bilet i skoordynowany on jest z przyjazdami pociągów. Autobus jedzie na górę 10 min.

Alternatywnym rozwiązaniem jest autobus z Polski do Perugii, który dystans ten pokonuje w około 24 godziny. Najpopularniejszymi przewoźnikami na wspomnianej powyżej trasie są Eurores oraz Autokar Polska. Z Polski do Perugii nie odjeżdżają bezpośrednie pociągi. 

Zobacz także:

 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz