Jaka jest pogoda w Perugii jesienią. Temperatura we wrześniu, październiku i listopadzie - BelSole

Jaka jest pogoda w Perugii jesienią. Temperatura we wrześniu, październiku i listopadzie

„Jaka jest pogoda w Perugii jesienią” to hasło, które najczęściej pojawia się w wyszukiwarkach osób odwiedzających włoskie miasto o tej porze roku. Każdy przecież chce trafić na pogodę sprzyjającą wypoczynkowi. Postanowiliśmy sprawdzić, jaka temperatura panuje w Perugii we wrześniu, październiku i listopadzie.

Pogoda w Perugii jesienią. Jakich temperatur się spodziewać? Czy często pada deszcz?

Czy w Perugii jest ciepło jesienią? Średnia dzienna temperatura w Perugii w jesiennych miesiącach nie przekracza 20° C. Pogoda w Perugii jesienią stoi też pod znakiem stosunkowo częstych opadów deszczu – ich prawdopodobieństwo od września do listopada waha się od 22% do 32%. Kierunek ten jesienią jest więc raczej niewskazany dla osób, które lubią wysokie temperatury i bezchmurne niebo. Przyjrzyjmy się dokładniej, jak wygląda pogoda w Perugii we wrześniu, październiku i listopadzie.

 

Temperatura w Perugii we wrześniu

 

Czy jest ciepło w Perugii we wrześniu? To zależy od preferencji poszczególnych turystów. Faktem jest, że średnia dobowa temperatura w Perugii we wrześniu oscyluje w granicach 19°C, a w najcieplejszych momentach dnia może osiągać 24°C. Jest więc stosunkowo ciepło, ale do tropikalnych upałów brakuje wiele. Jak natomiast wygląda sytuacja z opadami? W skali całego miesiąca w Perugii notuje się średnio 7 deszczowych dni. We wrześniu prawdopodobieństwo opadów wynosi około 22%.

 

Czy jest ciepło w Perugii w październiku? Temperatura, opady

 

Temperatura w Perugii w październiku jest o kilka stopni niższa niż w poprzednim miesiącu. Uśredniając pomiary z całej doby, wynosi ona 14°C, a w najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują 19°C. W październiku w Perugii pada częściej niż w poprzednim miesiącu. Deszcze pojawiają się zazwyczaj przez 8 dni w miesiącu, a prawdopodobieństwo ich wystąpienia wynosi 27%.

Temperatura w Perugii w listopadzie

 

Czy jest ciepło w Perugii w listopadzie? Na to pytanie możemy odpowiedzieć przecząco. Średnia dobowa temperatura w Perugii osiąga wartość 9°C, a w najcieplejszych momentach dnia termometry wskazują maksymalnie 13°C. Jak widać, jest znacznie chłodniej niż w poprzednich miesiącach, dlatego planując listopadowy wyjazd do Perugii, warto zabrać ze sobą kilka ciepłych rzeczy. A jak wygląda sprawa z opadami? Listopad jest zdecydowanie najbardziej deszczowym miesiącem w tym mieście. Deszczowych dni jest zwykle 9, a prawdopodobieństwo opadów wynosi 32%.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz